DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. maijā, 2022
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Notiks “Industrijas dienas NBS 2022”

Rīt, 25. maijā, Rīgā viesnīcā “Radisson Blue Latvia” aizsardzības ministrs Artis Pabriks atklās “Industrijas dienas NBS 2022”, kuru mērķis ir diskutēt par aizsardzības nozarē aktuāliem jautājumiem, kā arī sniegt iespēju Latvijas uzņēmējiem un pētniecības iestādēm iepazīstināt Nacionālos bruņotos spēkus un sabiedrotos ar Latvijā ražotiem produktiem un pakalpojumiem.

“Viena no aizsardzības nozares prioritātēm ir pašmāju aizsardzības industrijas attīstība. Jau iepriekšējā periodā ir izveidotas dažādas iestrādnes, kas šajā un turpmākajos gados ir jāturpina un jāpaplašina. Mēs esam jau daudz sasnieguši, piemēram, pārtikas produktu ražošanā, informāciju tehnoloģiju jomā, kiberdrošībā un 5G ieviešanā, turklāt Latvijā tiek ražotas arī bruņumašīnas. Tas viss pie mums notiek, pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar vietējiem industrijas pārstāvjiem, kuriem netrūkst nedz ideju, nedz uzņēmības, lai kopīgiem spēkiem attīstītu mūsu armijas apgādi, piegāžu ķēdes un veicinātu Latvijas eksportu,” uzsver A. Pabriks.

Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federāciju valdes priekšsēdētāja Elīna Egle norāda: “Ukrainas pretošanās spēju pamatā ir sabiedrības vienotība un cieša sadarbība. “Industrijas dienas NBS” ir apliecinājušas sevi kā efektīvu aizsardzības nozares un industrijas sadarbības piemēru. Mēs kopīgi apvienojam resursus, lai stiprinātu Latvijas aizsardzības industriālo bāzi un tehnoloģijas, apzinot sasniegto – izvirzām jaunus mērķus un strukturēti iekļaujamies Eiropas Savienības un NATO aizsardzības spēju attīstībā.”

“Industriju dienas NBS 2022” šogad norisināsies divas dienas – 25. un 27. maijā. Pasākuma plenārsesiju norisei 25. maijā ikviens interesents varēs sekot līdzi tiešsaistē Aizsardzības ministrijas Facebook.com lapā: https://www.facebook.com/Aizsardzibasministrija.

Trešdien, 25. maijā, notiks divas plenārsesijas. Viena no tām ir “Drošības un aizsardzības industriju noturība”, kurā kopā ar A. Pabriku piedalīsies arī E. Egle, CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina, Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieka vietnieks atbalsta jautājumos pulkvedis Kaspars Zdanovskis un “Brasa Defence Systems” pārstāvis Kristiāns Brēdermanis.

Savukārt otra diskusija būs par tēmu “Drošības un aizsardzības industriju izaicinājumi klimata pārmaiņu un resursu pieejamības kontekstā”. Tajā piedalīsies Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks un Politikas nodaļas vadītājs Mārtiņš Zemītis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra vadītāja vietniece iepirkumu jautājumos, Juridiskā un iepirkumu nodrošinājuma departamenta vadītāja Ligita Dzenīte, Nacionālo bruņoto spēku Mācību vadības pavēlniecības komandieris, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors pulkvedis Oskars Kudlis un SIA “Energolukss” valdes loceklis Miķelis Caunītis.

Pēc šīm diskusijām tiks aizvadītas arī vairākas paralēlās sesijas par nozares aktualitātēm un licencēšanas iespējām, atbalsta mehānismiem un lielākajiem plānotajiem iepirkumiem aizsardzības nozarē.

Piektdien, 27. maijā, Ādažu militārajā bāzē notiks militārās industrijas uzņēmumu produktu un pakalpojumu demonstrācijas, kuru laikā Latvijas uzņēmējiem un pētniecības iestādēm būs iespēja iepazīstināt Nacionālos bruņotos spēkus un sabiedrotos ar produktiem un pakalpojumiem, kuriem jau atrasts pielietojums Nacionālo bruņoto spēku nodrošinājuma un apgādes sistēmā, vai kuri ir ar šādu potenciālu, kā arī meklēt jaunas sadarbības iespējas.

Šogad ar savu spēju demonstrāciju 27. maijā piedalīsies 40 uzņēmumi un pētniecības iestādes, kas darbojas tādās jomās, kā, piemēram, kiberdrošība, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, tekstilizstrādājumu ražošana, šaušanas ieroču aksesuāri, radio komunikācijas, munīcijas un ieroču daļu ražošana, metālapstrāde, pretmobilitātes izstrādājumi, bezpilota lidaparātu sistēmas, militārās kaujas tehnikas un ekipējuma apkope, remonts un tirdzniecība, militārā ekipējuma un apģērbu ražošana, militārā zinātne, pētniecība, inovācijas u.c.

“Industriju dienas NBS 2022” organizē Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Nacionāliem bruņotiem spēkiem un Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federāciju.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU