DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. maijā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

Apbalvoti kultūrizglītības nozares talantīgākie audzēkņi un skolotāji, godināti Cimzes balvas saņēmēji

FOTO: Kaspars Teilāns

2022. gada 12. maijā plkst.12.00 PIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” Emīla Dārziņa koncertzālē apbalvojumus saņēma talantīgākie kultūrizglītības nozares audzēkņi, viņu skolotāji un koncertmeistari. Kultūras ministrijas apbalvojumu piešķir par nozīmīgiem sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs. Vienlaikus ar Kultūras ministrijas balvu pasniegta arī Latvijas Nacionālā kultūras centra iedibinātā Cimzes balva.

Kultūras ministrijas apbalvojumus par īpašiem sasniegumiem saņēma 54 audzēkņi un 49 pedagogi no 16 izglītības iestādēm. Jaunie talanti guvuši godalgas dejas, mūzikas, mākslas un dizaina konkursos. Panākumi gūti nopietnos konkursos gan tepat Latvijā, gan Bosnijā un Hercegovinā, Francijā, Igaunijā, Itālijā, Japānā, Krievijā, Lietuvā, Lielbritānijā, Polijā, Rumānijā, Serbijā, Taivānā (Ķīnas Republikā), Turcijā un Ukrainā.

“Laiks, kurā dzīvojam, liek daudz ko pārdomāt, pārvērtēt, ieraudzīt no jauna. Arī mūziķi un mākslinieki šādos vēsturiskos lūzuma brīžos skaudrāk un skaidrāk nekā iepriekš spiesti apzināties, ka svarīgi būt ne tikai labam profesionālim, bet galvenais – būt labam cilvēkam. Īstai un patiesai mākslai – tādai, kas skar un vieno cilvēkus, – vienmēr būs arī uzdevums aizstāvēt cilvēciskās vērtības. Cilvēka vērtības apliecinājums, līdzjūtība, solidaritāte Ukrainai, ko šodien visā pasaulē pauž miljoniem cilvēku, dod spēku, cerību, ticību un mīlestību ne tikai ukraiņiem, bet mums visiem. Mākslinieks, mūziķis vai dejotājs pat ar visbriljantāko tehniku var palikt izolācijā, ja viņam nebūs sava cilvēciskā kvalitāte, spēja un vēlēšanās uzrunāt savus līdzcilvēkus no sirds uz sirdi. Tradicionāli piesauktajai formulai – „Talants plus darbs” – jāpievieno vēl viena komponente – cilvēcisko vērtību izkopšana. Paldies pedagogiem par ieguldījumu, slīpējot talantus, visdziļākā pateicība arī vecākiem, bez kuru iesaistes sasniegt panākumus ir teju neiespējami!”, apbalvošanas pasākumā akcentēja kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Kultūras ministrijas apbalvojums par jauniešu sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs ieviests 1998. gadā. Ar šo apbalvojumu Latvijas valsts atzīmē kultūrizglītības iestāžu audzēkņu spilgtākos radošos panākumus un viņu skolotāju ieguldīto darbu.

Ar Cimzes balvu katru gadu tiek godināti divi izcilākie Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās izglītības iestāžu pedagogi kultūrizglītības jomā. 2022. gadā balvu saņēma Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas skolotāja un ilggadēja direktore Maruta Rozīte un Profesionālās izglītības kompetences centra “Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola” skolotāja Ruta Linīte.

LNKC direktore Signe Pujāte laureātiem novēlēja spēku un motivāciju virzīties tālāk pa iesākto ceļu: “Tāpat kā katram dārgmetālam ir sava prove, tā arī izcilam pedagogam ir vērtība, kas balstās mīlestībā, neatlaidībā un ticībā mazajiem ķipariem, kas sper pirmos soļus mūzikā, mākslā, dejā un kas kļūst par labiem cilvēkiem un lieliskiem skatuves māksliniekiem, bagātinot Latvijas kultūras dzīvi.”

2014. gadā Latvijas Nacionālā kultūras centra iedibinātās Cimzes balvas piešķiršanas mērķis ir novērtēt pedagogus par izcilu pedagoģisko darbību un nozīmīgu ieguldījumu kultūrizglītībā, kā arī stiprināt kultūrizglītības jomas pedagogu profesijas prestižu. Balva nosaukta pedagoga, tautas dziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes vārdā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU