DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. maijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Valsts dzelzceļa administrācijas direktora amatā apstiprina Anduli Židkovu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Valdība šodien, 10. maijā, Valsts dzelzceļa administrācijas (VDzA) direktora amatā apstiprinājusi Anduli Židkovu.

Līdz šim Židkovs strādājis Ozolnieku novada pašvaldībā – tagad Jelgavas novada pašvaldībā. Tur, uzsākot darbu 2017. gadā, Židkovs bija izpilddirektors, bet pēc administratīvi teritoriālās reformas – Ozolnieku administrācijas vadītājs un apvienotās pašvaldības Plānošanas un attīstības departamenta direktors.

No 2011. līdz 2014. gadam Židkovs bijis valdes loceklis VSIA “Autotransporta direkcija”, bet pirms tam – AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs. No 2006. līdz 2009. gadam viņš bijis Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks  un vadījis “Rail Baltica” projekta Nacionālās koordinācijas grupu. Židkovs Satiksmes ministrija strādājis arī iepriekš un laikā no 1997. gada līdz 2005. gadam tur ieņēmis dažādus amatus. Starp šiem periodiem Židkovs gandrīz septiņus gadus bijis VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” padomes loceklis.

Židkovs studējis Latvijas Lauksaimniecības universitātē, kur ieguvis ekonomikas maģistra grādu ar specializāciju uzņēmējdarbībā, kā arī inženierzinātnes bakalaura grādu. Tāpat viņš Židkovs Latvijas Universitātes Starptautisko attiecību institūtā guvis profesionālās augstākās izglītības atestātu, saņemot ārējo sakaru struktūrvienības vadītāja kvalifikāciju. Jaunais VDzA direktors teicami pārvalda angļu un krievu valodu, kā arī pārzina vācu valodu.

Līdzšinējais VDzA direktors Juris Iesalnieks 2021.gada 11.decembrī izbeidza valsts civildienesta attiecības, līdz ar to VDzA direktora amats bija  vakants.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU