DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

CVK apstiprina parakstu vākšanas tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturēto likumu rezultātus

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ceturtdien, 2022. gada 14. aprīlī, apstiprināja parakstu vākšanas tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturēto likumu “Grozījumi Likumā par ostām” rezultātus.

Parakstu vākšanas rezultāti liecina, ka no 10. marta līdz 8. aprīlim notikušajā parakstu vākšanā saņemti 7215 līdzskaitāmi paraksti, kas veido 0,47% no balsstiesīgo vēlētāju skaita jeb 4,7% no tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešamā parakstītāju skaita.

Līdz ar to tautas nobalsošanas ierosinājumu parakstījusi mazāk nekā viena desmitā daļa vēlētāju, un apturētais likums nav nododams tautas nobalsošanai. Lai būtu jārīko tautas nobalsošana par apturēto likumu, parakstu vākšanā bija jāpiedalās ne mazāk kā vienai desmitajai daļai no pēdējās Saeimas vēlēšanu balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 154 868 vēlētājiem.

Galīgos parakstu vākšanas rezultātus CVK šodien paziņos arī Valsts prezidentam, un CVK lēmums tiks publicēts izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Lai noteiktu galīgo parakstu vākšanas rezultātu, vēlēšanu komisijas ziņas par parakstītājiem no parakstu vākšanas lapām ievadīja CVK parakstu vākšanas sistēmā, un apkopotie dati tika iesniegti pārbaudei Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei.

Pārbaudē tika secināts, ka no visiem pārbaudei iesniegtajiem ierakstiem, 20 parakstītājiem nebija Latvijas pilsonības, 16 parakstītājus nebija iespējams identificēt, bet viena persona nebija sasniegusi 18 gadu vecumu. Atbilstoši Iedzīvotāju reģistra datiem viena persona parakstu pārbaudes datumā bija mirusi, taču šī vēlētāja paraksts tika līdzskaitīts, jo šādos gadījumos tiek pārbaudīts, vai vēlētājs bija balsstiesīgs parakstīšanās dienā. Vēl 16 gadījumos konstatēts, ka vēlētāji bija parakstījušies atkārtoti.

Iespēju parakstīties kādā no ārvalstīs izveidotajām parakstu vākšanas vietām kopumā izmantojuši 12 vēlētāju, kuri parakstījās Latvijas vēstniecībās Īrijā, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Spānijā, Somijā un Zviedrijā.

Parakstu vākšanai bija izveidotas 296 parakstu vākšanas vietas, no tām 265 parakstu vākšanas vietas Latvijā, bet ārvalstīs - 31 parakstu vākšanas vieta. Parakstu vākšanas vietas Latvijā strādāja četras stundas dienā, arī brīvdienās, pašvaldību vēlēšanu komisiju noteiktajos darba laikos. Tiesības piedalīties parakstu vākšanā bija Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma.Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU