DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrs un SEPLP ir vienisprātis par nepieciešamību stiprināt sabiedriskos medijus

Šodien, 8. aprīlī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļiem Jāni Siksni, Sanitu Upleju-Jegermani un Jāni Eglīti, lai paustu atbalstu padomes izstrādātajām attīstības koncepcijām par sabiedrisko mediju apvienošanu un finansēšanas modeļa maiņu.

“Redakcionālā atbildība sabiedriskajos medijos ir nozīmīga arī valsts drošības kontekstā, un par to mēs ar SEPLP esam vienisprātis. Vienots sabiedriskais medijs ar augsti profesionālu un neatkarīgu redakcionālo padomi, kuru atbalsta mediju ombuds, manuprāt, būs spējīgs veicināt sabiedrības saliedētību. Šodien, vairāk kā jebkad, ir svarīgi veidot kopīgu izpratni par katra Latvijas iedzīvotāja nozīmi un lomu valsts aizsardzībā,” uzsver A. Pabriks.

Tikšanās laikā aizsardzības ministrs pauda atbalstu sabiedriskā medija satura stiprināšanai krievu valodā, kas ir īpaši svarīgi, izvērtējot šī brīža reģionālo drošības situāciju un Kremļa režīma dezinformācijas radītos drošības apdraudējumus.

Aizsardzības ministrija šī gada 23. martā SEPLP nosūtīja vēstuli, kurā pauda atbalstu padomes izstrādātajām koncepcijām par apvienota sabiedriskā elektroniskā plašsaziņas līdzekļa izveidošanu un darbību, kā arī tā finansēšanas modeļa maiņu. Aizsardzības ministrijas ieskatā, sabiedriskajam medijam ir jāturpina Valsts aizsardzības koncepcijā identificēto prioritāšu īstenošana, proti, aktīva komunikācija ar dažādām sabiedrības grupām, skaidrojot pašreizējos informatīvās telpas izaicinājumus un apdraudējumus, tādejādi veicinot kritisko domāšanu un noturību pret ietekmes operācijām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU