Lai atbalstītu Ukrainas zinātniekus, no kuriem daudziem nāksies doties bēgļu gaitās, aicinām Latvijas zinātnes institūcijas apsvērt savas spējas uzņemt šos zinātniekus un nodrošināt viņiem iespēju turpināt savu darbu Latvijā. Šis būtu būtisks solis, lai Ukrainas zinātnieki nezaudētu savas prasmes un sadarbības tīklus un lai Ukrainas vārds nepazustu no starptautiskās zinātnes telpas. Mēs arī iesakām novirzīt Latvijas-Ukrainas sadarbības programmas finansējumu tiem Ukrainas zinātniekiem, kas izlems savu pētniecības darbu turpināt Latvijā, kamēr situācija Ukrainā neuzlabojas.
Mēs aicinām katru zinātnieku un zinātnes institūciju Latvijā un ārvalstīs pārtraukt sadarbību ar tiem Krievijas pētniekiem, kuri nav skaidri pauduši nosodījumu par Krievijas uzbrukumu Ukrainai. Aicinām neapmeklēt Krievijā organizētus zinātniskus pasākumus, neaicināt Krievijas pārstāvjus piedalīties pasākumos Latvijā, nepieteikt kopējus projektus, atteikties no dalības ar Krieviju saistītu zinātnisko izdevumu redkolēģijās, kā arī no darba pie kopīgām publikācijām. Papildus aicinām ievērot šos pašus principus attiecībā pret Baltkrieviju, ņemot vērā, ka iebrukums Ukrainā tika daļēji realizēts arī no Baltkrievijas teritorijas.
Mēs saprotam, ka daudzi pētnieki Krievijā cenšas būt neitrāli un politikā neiesaistīties, jo tiem, kuri ir aktīvi piedalījušies pašreizējās Krievijas valdības kritikā, bieži ir nācies samaksāt ar savu karjeru. Bet šobrīdējā situācija un Putina retorika vairs nepieļauj neitralitāti. Starptautiskā zinātnes sabiedrība nevar un nedrīkst atbalstīt agresorus.