DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. februārī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

RTU, sniedzot atbalstu Ukrainai, piedāvā doktorantūras studentiem zinātnisko darbu turpināt Rīgā

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), solidarizējoties ar Ukrainas akadēmisko kopienu, piedāvā atbalstu partneraugstskolu doktorantūras studentiem un aicina viņus kara dēļ pārtraukto pētniecisko darbu turpināt RTU. Šādu aicinājumu RTU trešdien, 24. februārī, izsūtīja visām savām partneraugstskolām Ukrainā, kā arī Ukrainas vēstniecībai Latvijā.   

«Šodien Krievija ir sākusi karu Ukrainā. RTU solidarizējas ar Ukrainas tautu un ir gatava sniegt atbalstu savām partneruniversitātēm Ukrainā, atvēlot finansējumu, lai Ukrainas doktorantūras studenti varētu veikt savus promocijas darbu pētījumus RTU un par spīti Krievijas agresijai Ukrainā turpinātu savu zinātnisko darbu. Šajā tik smagajā laikā mēs esam kopā ar Jums,» teikts RTU rektora Leonīda Ribicka parakstītajā vēstulē.

RTU ir pārliecināta, ka šāds solis sniegs ne tikai atbalstu jaunajiem zinātniekiem, bet arī stiprinās Latvijas un Ukrainas sadarbību izglītībā un zinātnē.

Ieinteresētajām personām lūgums sazināties ar RTU e-pastā – international@rtu.lv.

RTU jau vēsturiski ir tuvas zinātniskās un akadēmiskās saites ar daudzām Ukrainas universitātēm. Kopumā RTU sadarbojas ar 13 Ukrainas augstskolām.

Vēl pavisam nesen, 27. janvārī, RTU parakstīja Saprašanās memorandu ar Čerņigovas Valsts tehnoloģisko universitāti (CNUT) Ukrainā, paužot apņemšanos attīstīt abu universitāšu sadarbību studijās un zinātnē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU