DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. novembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Sumini Latviju Cēsu novadā gaidāmajās svētku norisēs

publicitātes foto

Šogad Valsts svētki tiek aicināti svinēt ģimenes lokā, dodoties dabā, apmeklējot izstādes un muzejus, kā arī filmu seansus un izgaismotus vides objektus.  Esam sagatavojuši nelielu ceļvedi svētku notikumos Cēsīs un apkārtnē.

CĒSIS

 • No 18.- 20.11. pēc tumsas iestāšanās brīža līdz plkst.23:00 cēsniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja pilsētā vērot multimediālu performanci “Visi ceļi guņiem pilni”.
 • No 17. 11. Cēsu muzejā būs skatāma valsts ģerboņa vēsturei veltīta izstāde “Latvijas valsts ģerbonim - 100”. Latvijas Proklamēšanas gadadienā izstādē varēs satikt arī ekspozīcijas autoru Tāli Pumpuriņu.
 • Mākslas baudītāji no 17.11. Cēsu Izstāžu namā varēs aplūkot Cēsu novada mākslinieku konkursa izstādi "Cēsu novada mākslas balva 2021" un nobalsot par sev mīļāko mākslinieka darbu.

LĪGATNE

 • 18. 11. plkst.10.00 Līgatnes kultūras namā varēs baudīt Latvijas Nacionālās operas un baleta koncertfilmu “Burvju durtiņas operā”. Savukārt sākot no pkst.12.00 pilsētas viesi un iedzīvotāji uz lielā ekrāna aicināti vērot daudzsēriju filmas “Emīlija. Latvijas preses karaliene” visas sešas sērijas. Kino seansi ir bezmaksas. Ieeja no 12 gadu vecuma, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un derīgu Covid-19 sertifikātu. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja bez sertifikāta.
  - Savukārt vakarā no plkst.18.00 – 19.00 Rīgas kalna pakājē ikviens varēs vērot uguns un gaismas instalācijas.

PĀRGAUJA

 • No 17.  līdz 26.11. pie Stalbes Tautas nama būs apskatāma foto izstāde  - Mana "mazā" Latvija.
 • No 17. līdz 19.11. Lielstraupes pils ar košu gaismas rotu sveiks iedzīvotājus un viesus Latvijas 103. dzimšanas dienā.
 • No 17.līdz 26.11. meklē Raiskuma, Stalbes un Straupes pagastā foto rāmi - vides instalāciju, uzņem foto un dalies ar savu svētku sajūtu.

AMATA

 • Ģikšu ciema iedzīvotāji un ciemiņi Amatas kultūras centrs logos aicināti aplūkot izstādi "Katram savs vaļasprieks".
 • 18.11. novadnieki tiek aicināti kopīgi veidot gaismas ceļu Latvijai. Gaismas ceļš tiks veidots no plkst.16.00 Ģikšos gar gājēju taciņu posmā no centra līdz Amatas kultūras centram no līdzi paņemtām svecītēm.
 • 18.11. vēro video apsveikumus svētkos pie Amatas kultūras centra, Zaubes centrā pretī veikalam “Skorpions”, pie Nītaures kultūras centra un pie Skujenes Tautas nama.
 • 18.11. no plkst. 18.00 izgaismo Skujeni! Pastaigājoties pie estrādes, ikviens tiek aicināts atnest un iedegt arī savas svecītes.
 • 20.11. plkst. 13.00 notiks Latvijas Republikas gadadienai veltīts svinīgs pasākums represēto piemiņas vietā pie Amatas stacijas.

PRIEKUĻI

 • Mārsnēnu bibliotēka par godu valsts svētkiem aicina uz orientēšanās spēli.
 • No 11. - 22.11. dažādi gaismu instalācijas objekti būs vērojami Liepā, Jāņmuižā, Mārsnēnos un Priekuļos, bet 18.novembrī Priekuļu pagasta apvienības ēka iegaismosies karoga krāsās.

JAUNPIEBALGA

 • 19.11. plkst. 15.00 un 18.00 Jaunpiebalgas kultūras namā notiks filmas “Es izvēlos Piebalgu” pirmizrāde. Filmas autori ir Karīna Rubene un Mārcis Baltskars. Ieeja tikai ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruņiem 264496732, 26646395. Pasākums notiks “zaļajā režīmā”, uzrādot Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

VECPIEBALGA

 • 18.11. no plkst.16.30 līdz 20.30 Vecpiebalgas viesistabā būs vērojama gaismas un mūzikas saspēle “Tu esi Latvija”. Dodies pastaigā, līdzi ņemot svecīti, novieto to uz kāda no parka tiltiem un pievienojies sveicieniem Latvijai!

Baudot atpūtu, atceries par piesardzību! Turpinoties Covid-19 izplatībai, aicinām ievērot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, lai apturētu infekcijas izplatību! 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU