DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Iekšējās drošības birojs rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret divām Valsts policijas amatpersonām un privātpersonu par kukuļošanu

Iekšējās drošības birojs (IDB) Latgales tiesas apgabala prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes amatpersonu par kukuļņemšanu, kā arī pret bijušo Valsts policijas amatpersonu – par kukuļdošanu un privātpersonu - par kukuļdošanu un pretlikumīgu šaujamieroča glabāšanu.

IDB pirmstiesas izmeklēšanā ieguva pierādījumus tam, ka minētā privātpersona ar bijušās VP amatpersonas starpniecību nodeva kukuli - simts eiro un citus materiālus labumus – kādai Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes vadošā amatā esošai amatpersonai, lai tādējādi izdotos panākt labvēlīga lēmuma pieņemšanu kādā administratīvā pārkāpuma lietā kukuļdevēja interesēs.

Vienlaikus Iekšējās drošības birojs, veicot procesuālās darbības pie minētās privātpersonas,  atrada un izņēma nelikumīgi glabātu šaujamieroci ar munīciju.

Saistībā ar iepriekš minētajām pretlikumīgajām darbībām, pret Valsts policijas amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 320.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma - kukuļņemšana – izdarīšanu. Savukārt pret privātpersonu un bijušo Valsts policijas amatpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 323.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – kukuļdošana – izdarīšanu. Vienlaikus pret privātpersonu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu arī par Krimināllikuma 233.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – šaujamieroča un munīcijas glabāšana bez attiecīgās atļaujas – izdarīšanu.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2021. gada pirmajos deviņos mēnešos ir uzsācis 36 kriminālprocesus, kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nodevis 33 kriminālprocesu pret 79 personām, t.sk. 51 Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbināto, un šo kriminālprocesu ietvaros ir atklāts 89 noziedzīgi nodarījumi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU