DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 1 minūte
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Kariņš uzdod VM ziņot par paveikto veselības sistēmas sagatavošanai straujam pacientu skaita pieplūdumam

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ir uzdevis Veselības ministrijai (VM) turpmāk valdības sēdēs ziņot par paveikto un plānoto, lai nodrošinātu būtiskāko veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, slimnīcu gatavību straujam pacientu pieplūdumam un progresu tā dēvētā “lauka hospitāļa” izveidē.

VM ir arī jāinformē valdība par paveikto un plānoto pacientu plūsmu organizēšanā, papildus cilvēkresursu un aprīkojuma nodrošināšanā un privāto ārstniecības iestāžu iesaistīšanā slimnīcu kapacitātes stiprināšanai. Pirmais ziņojums Veselības ministrijai jāsagatavo uz otrdienas, 19. oktobra, valdības sēdi.

Tāpat Ministru prezidents sagaida no Veselības un Ekonomikas ministrijām uz 19.oktobra valdības sēdi piedāvājumu plašākai Covid-19 testēšanai, tai skaitā antigēna un cita veida ātro testu pielietošanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU