DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Zanda Kalniņa-Lukaševica aicina ievērot vienotu ES pieeju Afganistānas humānās krīzes risināšanā

2021. gada 11. oktobrī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica attālināti piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes attīstības sadarbības jautājumos sanāksmē par Afganistānu. Ārpuskārtas sanāksme tika sasaukta, lai pārrunātu strauji pieaugošo humāno krīzi Afganistānā un vienotu ES pieeju tās risināšanai.

Sanāksmes dalībnieki sprieda, kā novērst valsts sabrukumu un plašu humāno krīzi, izvairoties no Taliban režīma leģitimizēšanas. Afganistānā strauji pasliktinās humānā un cilvēktiesību situācija.

Z.Kalniņa-Lukaševica atzīmēja, ka pieaug grupējuma Taliban izvērstā  vardarbība un ISIL teroristisko uzbrukumu apjoms, kā arī  nopietni cilvēktiesību pārkāpumi Afgansitānā. Parlamentārā sekretāre   Pauda atbalstu vienotai ES pieejai Afganistānas humānās krīzes risināšanai.

“Koordinēta ES atbilde ir būtiska, un ir jādara  viss iespējamais, lai palīdzība nonāktu pie visneaizsargātākajām sabiedrības grupām, īpaši sievietēm un meitenēm. Vienlaikus ir svarīgi nodrošināt, lai tā nesniegtu netiešu atbalstu grupējumam Taliban. Papildus humānajai palīdzībai Afganistānas iedzīvotājiem, svarīgi investēt Afganistānas kaimiņvalstu, tostarp Centrālāzijas reģiona, noturībā, lai ierobežotu potenciālās krīzes sekas reģionā,” sacīja Z.Kalniņa-Lukaševica. 

 ES Ārlietu padomes attīstības sadarbības formātā tiek izskatīti attīstības sadarbības un humānās palīdzības jautājumi. Sanāksmes vada ES Augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU