DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. septembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgā noslēgusies oficiālā peldsezona

Līdz ar rudens iestāšanos, noslēgusies arī peldsezona, kas oficiāli ilgst no 15. maija līdz 15. septembrim, tāpēc Rīgas domes Mājokļu un vides departaments, kas apsaimnieko galvaspilsētas peldvietas un aktīvās atpūtas zonas, ir sācis to sagatavošanu ziemai.

Lai peldvietu aprīkojumu  pasargātu no nokrišņu, sniega un vētru postījumiem, no peldvietu teritorijām tiek izvesti soli, ūdens bojas, pārģērbšanās kabīnes, demontētas informatīvās un brīdinošās zīmes un  peldvietu koka laipas. Arī Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki – glābēji atstāj oficiālo peldvietu glābšanas stacijas, izņemot Vecāķus un Lucavsalu, kur glābšanas dienests strādās arī ziemā.

Pagājusī vasara ūdens prieku cienītājiem un atpūtniekiem bija ļoti labvēlīga, pašvaldības apsaimniekotās septiņas oficiālās peldvietas un 17 atpūtas zonas pie ūdens vienmēr bija plaši apmeklētas.  Divās peldvietās  - Vecāķos un Vakarbuļļos - plīvoja Zilie karogi, kas apliecināja vides izglītības un informācijas pieejamību, teicamu ūdens kvalitāti,  apsaimniekošanas un servisa nodrošināšanu un peldētāju drošību.

Visās peldvietās regulāri tika veikts peldūdens kvalitātes monitorings – peldūdens mikrobioloģiskā testēšana un  iegūtie ūdens kvalitātes rezultāti publicēti.

Nozīmīgs pasākums bija Rīgas domes organizētā sabiedrības informēšanas kampaņa “Iepazīsties–PeldRīga”, kuras mērķis bija informēt iedzīvotājus par drošību uz ūdeņiem.

Atpūtnieku ērtībām Mājokļu un vides departaments veica labiekārtošanas un vides pieejamības uzlabošanas darbus. Vecāķu peldvietā sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” izgatavoja  un uzstādīja pārģērbšanās kabīni cilvēkiem ar kustību traucējumiem, autostāvvietā veica ceļa apzīmējumu uzklāšanas darbus.

Piesaistot finansējumu no Rīgas Vides aizsardzības fonda, Rumbulas peldvietā tika izgatavoti un uzstādīti desmit jauni sauļošanās zviļņi, Daugavas krasta zonā Dārziņu apkaimē uzstādītas jaunas informatīvās un brīdinājuma zīmes par vides sakopšanu un peldēšanās ierobežojumiem. Sadarbībā ar Latvijas pašvaldību savienību no Latvijas Vides aizsardzības fonda piešķirtā finansējuma projektā “Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana” Vakarbuļļu peldvieta ieguva septiņus jaunus divpusējos pludmales solus. Pašlaik vēl turpinās remonta darbi Rumbulas peldvietas glābšanas stacijā.

Gaidot nākamo sezonu, turpināsies iesāktie darbi peldvietu un aktīvo atpūtas zonu pie ūdenstilpnēm apsaimniekošanā un attīstībā. Mājokļu un vides departaments plāno uzlabot vides pieejamību peldvietās, lielu vērību veltot drošībai uz ūdens. Iecerēts arī ierīkot jaunus bērnu rotaļu un vingrošanas laukumus Vakarbuļļu un Daugavgrīvas peldvietās, atjaunot gājēju laipas, pārģērbšanās kabīnes, atpūtas solus u.c.

Ņemot vērā Apkaimju biedrību un iedzīvoju sniegtos priekšlikumus un noteikumos paredzētās prasības peldvietas ierīkošanai, Mājokļu un vides departamenta Vides pārvalde  izvērtē iespēju iesniegt pieteikumu Veselības inspekcijā, lai pilsētnieku iecienīto atpūtas vietu Ķīpsalā varētu reģistrēt kā astoto oficiālo peldvietu Rīgā. Departaments arī plāno jaunu peldvietu un tām nepieciešamās infrastruktūras ierīkošana, piemēram, Bolderājas karjerā, pie Ķīšezera un Juglas ezera.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU