DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. septembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Inese Lībiņa-Egnere ar Vācijas Bundestāga deputāti pārrunā parlamentārā dialoga lomu sadarbības stiprināšanā

FOTO: Ieva Ābele, Saeima

Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere otrdien, 21.septembrī, parlamentā uzņēma Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga deputāti un Vācijas-Baltijas parlamentārās sadarbības grupas locekli Elizabeti Šarloti Močmani (Elisabeth Charlotte Motschmann). I.Lībiņa-Egnere uzsvēra aktīvo dialogu starp Saeimas deputātu grupu sadarbības veicināšanai ar Vācijas parlamentu un Vācijas-Baltijas parlamentāro sadarbības grupu Bundestāgā, kā arī pauda gatavību šos kontaktus turpināt arī nākotnē. Sarunā piedalījās arī Konrāda Adenauera fonda vadītāja Rīgā Elizabete Bauere (Elisabeth Bauer).

I.Lībiņa-Egnere pateicās E.Š.Močmanei par būtisko personisko ieguldījumu Latvijas un vācbaltu kultūras saišu stiprināšanā, jo īpaši jautājumā par finansējuma piesaisti Rīgas Vāgnera nama un Rīgas Svētā Pētera baznīcas rekonstrukcijai.

Puses pārrunāja arī aktuālo situāciju ar Covid-19 izplatību un kā būtisku nepieciešamību cīņā pret pandēmiju uzsvēra vakcināciju. Pārspriežot vakcinācijas aptveri Latvijā un Vācijā, I.Lībiņa-Egnere akcentēja arī izaicinājumus, ko nesusi dezinformācija un viltus ziņas. Covid-19 radījis labvēlīgu augsni dezinformācijas kampaņām, un ar šo problēmu saskaras ne vien Latvijā, bet arī citviet pasaulē.

Parlamentārietes pārrunāja arī nedēļas nogalē gaidāmās Vācijas Bundestāga vēlēšanas, kā arī sprieda par vēlētāju aktivitāti Latvijā un Vācijā, uzsverot nepieciešamību motivēt vēlētājus doties balsot. Tāpat Saeimas priekšsēdētājas biedre un Vācijas Bundestāga deputāte diskutēja par sieviešu iesaisti politikā abās valstīs.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU