DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. septembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Industrijas dienā Latvijas uzņēmumi demonstrēs savas spējas valsts aizsardzības stiprināšanā

Pirmdien, 13. septembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks  Ādažu bāzē atklās Industrijas dienu, kurā piedalīsies 48 Latvijas uzņēmumi un pētniecības iestādes, lai iepazīstinātu Nacionālos bruņotos spēkus un sabiedroto spēku pārstāvjus ar saviem produktiem vai pakalpojumiem, kas jau atraduši pielietojumu bruņoto spēku nodrošinājuma un apgādes sistēmā vai ir ar šādu potenciālu.

“Pašmāju uzņēmumi un pētniecības iestādes jau sniedz būtisku ieguldījumu Latvijas aizsardzības stiprināšanā, īstenojot nozīmīgus projektus. Organizējot Industrijas dienu, vēlamies atklāt jaunas sadarbības iespējas ar mūsu uzņēmējiem un zinātniekiem, lai kopā veicinātu piegāžu drošību, Latvijas bruņoto spēku un tautsaimniecības attīstību,” pauž aizsardzības ministrs A. Pabriks.

Kā norāda Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas valdes priekšsēdētāja Elīna Egle, pastāvīga un strukturēta sadarbība starp industriju, pētniecību un aizsardzības nozari ļauj attīstīt konkurētspējīgus produktus, sniegt ieguldījumu kopējā drošībā, piegāžu ķēžu stiprināšanā un tautsaimniecības atveseļošanā.

Industrijas dienā piedalīsies Latvijas uzņēmēji, kuri pārstāv mašīnbūves, metālapstrādes un militāro tehnoloģiju jomas, dīzeļģeneratoru, munīcijas un bezpilota sistēmu, kā arī citu militāra vai divējāda lietojuma produktu ražotāji. Tāpat pasākuma dalībnieku vidū būs Somijas uzņēmums “Patria”, ar kuru Latvija parakstījusi vispārīgo vienošanos par vairāk nekā 200 jaunu 6x6 bruņu transportlīdzekļu piegādi.

Industrijas dienā ar saviem pētniecības projektiem aizsardzības jomā iepazīstinās arī Latvijas augstskolas un pētniecības iestādes.

Aizsardzības ministrija turpina sekmēt Latvijas aizsardzības industrijas attīstību, iesaistot pašmāju uzņēmumus un pētniecības iestādes Nacionālo bruņoto spēku spēju attīstības projektu īstenošanā, lai veicinātu piegāžu drošību un Latvijas tautsaimniecības izaugsmi.

Aizsardzības nozare veicina Latvijas ekonomikas attīstību un piegāžu drošību, arī iesaistot Latvijas uzņēmējus lielākajos nozares ārvalstu iepirkumos. Piemēram, iegādājoties 6x6 bruņu transportlīdzekļus no Somijas uzņēmuma “Patria”, tiks nodrošināta vietējo uzņēmumu iesaiste projektā, paredzot Latvijā veikt bruņu transportlīdzekļu uzturēšanu, remontu un nākotnē iespējamo modernizāciju.

Industrijas dienu - Uzņēmumu spēju demonstrācijas pasākumu Aizsardzības ministrija rīko sadarbībā ar Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federāciju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU