DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. augustā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrs vizītē apmeklēs Moldovas Republiku

No 16. līdz 18. augustam ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs dosies oficiālā vizītē uz Kišiņevu, Moldovas Republiku, kur plānotas tikšanās ar parlamenta priekšsēdētāju Igoru Grosu (Igor Grosu) un parlamenta Ārlietu komisijas vadītāju Doinu Germani (Doina Gherman), premjerminisri Natāliju Gavriļicu (Natalia Gavrilița), ārlietu ministru Niku Popesku (Nicu Popescu), kā arī opozīcijas pārstāvjiem un nevalstiskā sektora politikas pētniecības jomas ekspertiem.

Sarunu gaitā tiks pārrunātas Latvijas un Moldovas divpusējās attiecības, attīstības sadarbības politikas ietvaros sniegtā palīdzība Moldovai, ES un Moldovas attiecības, kā arī gatavošanās Austrumu partnerības samitam. Vizītē ārlietu ministrs E.Rinkēvičs ar jaunās Moldovas valdības pārstāvjiem pārrunās arī reformu procesa īstenošanas gaitu Moldovā un valdības prioritātēm reformu turpināšanā.

Moldovas Republika ir viena no pirmajām Latvijas ziedoto COVID-19 vakcīnu saņēmējvalstīm. 30’000  Vaxzevria (AstraZeneca) vakcīnas Moldova saņēma 9. augustā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, līdz 28. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU