DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Andra Levite: ir jāstiprina sabiedrības izpratne un atbalsts paralimpiskajai kustībai

28. jūnijā Latvijas paralimpiskās kustības patronese Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite viesojās Jātnieku sporta klubā (JSK) “Temperaments”, kur trenējas paralimpietis Rihards Snikus, kurš šovasar pārstāvēs Latviju Tokijas olimpiskajās spēlēs.

R. Snikus sagaidīja A. Levites kundzi ar īpašu paraugdemonstrējumu, ko sniedza kopā ar savu zirgu King of the Dance, ar ko startēs arī Tokijas olimpiskajās spēlēs. Pēc tam A. Levite aplūkoja JSK “Temperaments” zirgu staļļus un ar jāšanas treneri Dariu Tihomirovu pārrunāja paralimpiešu sasniegumus un sarežģīto treniņprocesu. D. Tihomirova iezīmēja nākotnes ieceres par staļļu būvniecību paralimpiešiem.

Sarunā ar Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) prezidenti Daigu Dadzīti, ģenerālsekretāri Lieni Apini un LPK ģenerālsponsora “Mēness aptieka” pārstāvi Dinu Šmitu A. Levites kundze pastāstīja par savu tikšanos ar Itālijas Paralimpiskās komitejas prezidentu Luku Pankalli (Luca Pankalli) Romā š. g. maijā. Pēc A. Levites sacītā, Itālijas Paralimpiskā komiteja ļoti atzinīgi novērtē LPK iecerēto Paralimpiskā sporta centra būvniecību, īpaši uzsverot ideju par naktsmītnēm, kas ļoti atvieglotu sportistu treniņus un viņu ģimeņu, asistentu uzturēšanos centrā šajā laikā. L. Pankalli lūdza A. Levites kundzi nodot vēlējumu Latvijas Paralimpiskajai komitejai saglabāt izturību, pacietību un dzelžainu mērķtiecību, jo šāda sporta infrastruktūra ne tikai nodrošina kvalitatīvu treniņu iespējas un izaugsmi, bet ir neatsverams ieguldījums nākotnē. Tāpat A. Levite uzsvēra, ka, balstoties Itālijas pieredzē, ir jāstiprina sabiedrības izpratne un atbalsts paralimpiskajai kustībai.

LPK pārstāves pateicās A. Levitei par vērtīgo sarunu ar L. Pankalli un piezīmēja, ka Paralimpiskais sporta centrs ir nepieciešamība, kas “bruģē” Latvijas atlētu ceļu uz starptautiskajām sacensībām un olimpiskajām spēlēm. D. Dadzīte skaidroja, ka līdz ar neesošo infrastruktūru pakāpeniski samazinās Latvijas parasportistu skaits, kas ir viens no atlases kritērijiem olimpiskajās spēlēs. Paralimpiskais sporta centrs ne tikai dāvātu plašas iespējas sportisko sasniegumu attīstīšanai, bet arī kalpotu kā motivācija un radītu ticību jauniešos par pilnvērtīgu dzīvi.

Noslēgumā tika pārrunāta Latvijas paralimpiešu gatavošanās Tokijas olimpiskajām spēlēm un gaidāmā pieredze olimpiskajā ciematā pandēmijas apstākļos. Patlaban normatīvus dalībai Tokijas olimpiskajās spēlēs ir izpildījuši seši parasportisti – vieglatlēti Aigars Apinis, Diāna Dadzīte, Edgars Bergs un Dmitrijs Silovs, peldētājs Jurijs Semjonovs un paralimpiskās iejādes meistars Rihards Snikus. Jūlijā iespēja kvalificēties paralimpiādei caur atlases sacensībām būs loka šāvējiem Ievai Mellei un Gintam Jonastam, ratiņpaukotājam Oļegam Garkulam-Gurēvičam, kā arī šosejas riteņbraucējam Oskaram Gailišam. Dalībnieku sastāvs varētu tikt papildināts gadījumā, ja LPK tiks piešķirts īpašais sacensību ielūgums, uz ko Latvijā cer vālītes metēja Baiba Rorbaha, šķēpmetējs Ingus Labanovs, kā arī airētāju komanda MIX klasē – Krists Mickēvičs un Žanna Cvečkovska.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU