DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Valdība piešķir finansējumu “Radošo personu nodarbinātības programmas” otrās kārtas pilnvērtīgai īstenošanai

Vadība 22jūnija sēdē atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) pieprasījumu piešķirt 2 072 276 eiro no Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas “Radošo pašnodarbināto personu nodarbinātības programmas otrās kārtas īstenošanai, kas paredz piešķirt stipendiju personām, kuru radošo darbību ietekmējuši Covid-19 infekcijas izplatības ierobežojumi, 650 euro apmērā mēnesī uz laiku līdz trim mēnešiem par laika periodu no 2021. gada 1. aprīļa līdz 2021. gada 30. jūnijam.

Plānots, ka Valsts kultūrkapitāla fonda padome mērķprogrammas ietvaros jau iesniegtos pieteikumus varētu izvērtēt līdz  jūlija vidum.

“Valdības piešķirtais finansējums ļaus pilnvērtīgi realizēt programmas otro kārtu, uz kuru ir pieteikušās 1432 radošās personas. Izstrādājot un ieviešos atbalsta mehānismus kultūras nozarei, tie tapuši ciešā sadarbībā ar nozari, kā arī to ieviešanā ir būtiski ievērot konsekvences. Noslēdzot ar Covid 19 saistīto atbalsta mehānismu virkni, mūsu darba kārtībā ir panākt politisko vienošanos arī par biļešu kompensāciju mehānismu un apjomu, kā arī programmas Kultūrelpa turpinājumu,” akcentē kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Izstrādājot un ieviešot KM un VKKF mērķprogrammu “Radošo personu nodarbinātības programma”, tika paredzēts īstenot laika posmā no š.g marta līdz 30. jūnijam, izsludinot divas pieteikuma kārtas. VKKF “Radošo personu nodarbinātības programmas” pirmajā kārtā radošās darbības atbalstam laikā no 2021. gada 1. janvāra līdz 2021. gada 31. martam tika piešķirtas atbalsta stipendijas 864 personām  par kopējo finansējumu 1 610 700 euro.

Programmas otrajai kārtai radošās darbības atbalstam periodā no 2021. gada 1. aprīļa līdz 2021. gada 30. jūnijam VKKF ir saņēmis 1 432 pieteikumus. Tam nepieciešamais finansējums ir 2 340 000 euro. Ņemot vērā, ka Programmas otrās kārtas īstenošanai šobrīd pieejams finansējums 339 384  eiro apmērā, tās pilnvērtīgai īstenošanai no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” VKKF papildus nepieciešams finansējums 2 072 276 euro apmērā, tai skaitā arī 50 000 Valsts kultūrkapitāla fondam - projektu iesniegumu vērtēšanas nodrošināšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU