DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents piedalās digitalizētā Rīgas jezuītu kolēģijas grāmatu krājuma atklāšanā Upsalas Universitātes bibliotēkā

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Egils Levits oficiālās vizītes laikā Zviedrijā apmeklēja Upsalas Universitātes bibliotēku, kur tika atklāts Rīgas jezuītu kolēģijas grāmatu krājuma (1583–1621) rekonstrukcijas projekts un Rīgas jezuītu kolēģijas grāmatu plaukts bibliotēkas Grāmatu hallē.

Uzrunājot klātesošos, Valsts prezidents uzsvēra, ka priecājas Latvijas un Zviedrijas de iure attiecību simtgadē būt latviešiem izsenis zināmajā un tik pievilcīgajā Upsalas Universitātē un bibliotēkā. E. Levits sacīja, ka “daudzi akadēmiski izglītotie latviešu bēgļi, pēc Otrā pasaules kara paliekot trimdā Zviedrijā, sev mājvietu un profesionālu pielietojumu rada universitātes pilsētā Upsalā”. Jāpiebilst, ka Upsalas bibliotēkā glabājas latviešu kultūrvēsturei ļoti svarīgas liecības: vecākā latviešu valodā publicētā grāmata – pirmais Katoļu katehisma izdevums, kas iespiests 1585. gadā, un 16. gs. Rīgas jezuītu bibliotēkas grāmatas, kas veido vienu no senākajām grāmatu kolekcijām Upsalas Universitātes bibliotēkas krājumā. 

Valsts prezidents pauda gandarījumu, ka pētniecībai ir pieejams digitalizētais Rīgas jezuītu bibliotēkas grāmatu krājums, kurā līdzdarbojas Latvijas Nacionālā bibliotēka:  “Vēlos izcelt abu bibliotēku sadarbību, jo projekta lieliskais rezultāts apliecina veiksmīgu partnerību starp divu valstu institūcijām.” E. Levits novēlēja Upsalas bibliotēkai arī turpmāk būt gan kultūrvēsturisku kolekciju uzticamai un kompetentai glabātājai, gan mūsdienīgas zināšanu sabiedrības līdzveidotājai.

Latvijas Nacionālo bibliotēku pārstāvēja Dagnija Baltiņa un Gustavs Strenga, pastāstot par lielisko sadarbību ar Upsalas kolēģiem pie Rīgas jezuītu kolēģijas 830 grāmatu krājuma digitalizēšanas, kas nu būs pieejams interesentiem visā pasaulē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU