DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

LVĢMC turpmāk sniegs aviācijas meteoroloģiskos pakalpojumus militārajā lidlaukā “Lielvārde”

10. jūnijā starp VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” (LVĢMC) un “Nacionālie bruņotie spēki” (NBS) tika noslēgts līgums par aviācijas meteoroloģisko pakalpojumu nodrošināšanu militārajā lidlaukā “Lielvārde”.

LVĢMC turpmāk nodrošinās militāro lidlauku “Lielvārde” ar meteoroloģiskajām prognozēm un brīdinājumiem, kas nepieciešami lidojumu nodrošināšanai lidmašīnu pacelšanās un nosēšanās laikā, kā arī lidlauka darbības plānošanai.

LVĢMC ar NBS ir ilgstoša sadarbība meteoroloģisko pakalpojumu jomā. Līdz šim informācija tika sniegta Jūras spēkiem, Sauszemes spēkiem un citām vienībām. Turpmāk sniegsim pakalpojumus arī militārā lidlauka “Lielvārde” vajadzībām.

Egils Zariņš, LVĢMC valdes loceklis: “Militārā lidlauka “Lielvārde” apkalpošanas uzsākšana LVĢMC un NBS vēsturisko sadarbību paceļ jaunā līmenī. Ceram, ka partnerība ar NBS turpinās attīstīties. LVĢMC ir Pasaules Meteoroloģijas organizācijas (PMO) pārstāvis Latvijā, kas spēj nodrošināt starptautiskajām prasībām atbilstošu informāciju – drošticamas meteoroloģiskās prognozes un brīdinājumus 24/7 režīmā. Nepārtraukti attīstāmies, lai nodrošinātu efektīvu aviācijas meteoroloģisko pakalpojumu sniegšanu, kas atbilst jaunākajām pasaules prasībām.”

LVĢMC ir ilgstoša pieredze aeronavigācijas pakalpojumu sniegšanā, nodrošinot aviācijas meteoroloģiskās novērošanas dienesta un lidlauka meteoroloģiskā biroja funkcijas Latvijas gaisa telpā un lidlaukos. Uzņēmuma iegūtie sertifikāti un ārvalstu sadarbība apliecina LVĢMC augstos standartus aviācijas meteoroloģijas jomā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU