DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

VID tiešsaistes seminārs par izmaiņām e-komercijas darījumu deklarēšanā

2021. gada 28. jūnijā pl. 9.00 notiks Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tiešsaistes seminārs Latvijas un ārpus Eiropas Savienības (ES) esošo valstu uzņēmējiem, kas pārdod preces tālpārdošanā, veicina tālpārdošanu, sniedz pakalpojumus patērētājiem citās Eiropas Savienības valstīs, vai nodrošina e-komercijas sūtījumu importu.

2021. gada 1. jūlijā stāsies spēkā izmaiņas ES tiesību aktos e-komercijas jomā un mainīsies PVN noteikumi par pārrobežu darījumiem starp uzņēmumiem un patērētājiem (B2C). Minētie grozījumi ietekmēs visus e-komercijas ķēdes dalībniekus - tiešsaistes pārdevējus, tirdzniecības platformas gan ES, gan ārpus tās, kā arī patērētājus.

Šo izmaiņu pamatojums ir novērst šķēršļus pārrobežu tirdzniecībai tiešsaistē un risināt problēmas, kas izriet no PVN režīmiem attiecībā uz preču tālpārdošanu un zemas vērtības sūtījumu importu.

2021. gada 1. jūlijā stāsies spēkā jaunie noteikumi e-komercijas jomā. Ieviestās izmaiņas paplašina MOSS tvērumu ar vienas pieturas aģentūras (one stop shop (OSS)) režīmu un paredz jaunu īpašo režīmu importa e-komercijas darījumiem. Šos darījumus turpmāk būs jādeklarē nevis parastajā PVN deklarācijā, bet gan kādā no triju OSS īpašo režīmu PVN deklarācijām.

Seminārs “PVN deklarācijas aizpildīšana vienas pieturas aģentūras režīmā OSS (one stop shop)” būs skatāms šī gada 28. jūnijā no pl. 9.00 VID kontā sociālajā platformā “Youtube”.

Seminārā VID Nodokļu pārvaldes Pievienotās vērtības nodokļa daļas Pirmās metodikas nodokļa vadītājs Edgars Bisenieks skaidros ārpussavienības (non-Union), savienības (Union) un importa (IOSS) īpašajos režīmos veikto darījumu deklarēšanu. Seminārā tiks arī rādīti konkrēti piemēri, kā aizpildīt visu triju īpašo režīmu PVN deklarācijas, kā tajās veikt labojumus un kā veidosies galīgā PVN summa.

Interesenti var pievienot šo pasākumu savam kalendāram šeit: www.vid.gov.lv / Aktualitātes / Notikumi / “PVN deklarācijas aizpildīšana vienas pieturas aģentūras režīmā OSS (one stop shop)”.

Iepriekšēja reģistrēšanās nav nepieciešama, “Youtube” tiešraide būs pieejama publiski.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU