DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Sabiedriskajā transportā varēs uzņemt vairāk pasažieru

Šodien, 15. jūnijā valdība lēma, ka pasažieru pārvadātāji sabiedriskajos transportlīdzekļos varēs uzņemt vairāk pasažieru. Vienlaikus pārvadātājiem būs jānodrošina regulāra salona vēdināšana.

Jaunais regulējums paredz palielināt pieļaujamo pasažieru skaitu sabiedriskajos transportlīdzekļos no šobrīd spēkā esošā 50% ietilpības ierobežojuma uz 65%. Savukārt, lai nodrošinātu iedzīvotāju mobilitāti reģionālās satiksmes maršrutos, kur sabiedriskais transports pieejams retāk un nav pieejami citi sabiedriskā transporta pakalpojumi, pieturvietās ārpus reģionālās satiksmes maršrutu galapunktiem pārvadātāji varēs uzņemt vairāk pasažieru, bet ne vairāk  kā 70% no transportlīdzekļa ietilpības.

Pārvadātājiem būs pienākums transportlīdzekļa salonā izvietot informāciju par pieļaujamo pasažieru skaitu. Transportlīdzekļos, kur nav iespējams kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu,  pārvadātājs aicinās pasažieriem ievērot distancēšanos, vienmērīgi aizņemot transportlīdzekļa salonu, turpmāk neparedzot obligātu sēdvietu marķēšanu.

Tāpat jaunais regulējums nosaka, ka pārvadātājam jāveic regulāra sabiedriskā transportlīdzekļa salona vēdināšana atrodoties galapunktā, kā arī reisa izpildes laikā, izmantojot automātiskās ventilācijas sistēmas vai, piemērotu laika apstākļu gadījumā, atverot lūkas, logus un veicot visu durvju atvēršanu pasažieru iekāpšanas pusē pieturvietās.

Ņemot vērā saslimstības rādītāju samazināšanos valstī, iedzīvotāji arvien vairāk izvēlas pārvietoties ar sabiedrisko transportu. Savukārt pārvadātājiem ierobežoto tehnisko resursu dēļ nav iespējas nodrošināt lielāka skaita iedzīvotāju pārvietošanos, ievērojot šobrīd spēkā esošo 50% ietilpības prasību. Turklāt pandēmijas laikā pasažieru skaita samazinājums un biļešu ieņēmumu kritums sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem ir radījis ievērojamus zaudējumus.

Situācijā, kad saslimstības rādītāji turpinās samazināsies un Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē publicētajai informācijai 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits būs ne vairāk kā 100 jauni saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, plānots, ka sabiedriskā transporta pārvadātājs organizēs iekāpšanu un izkāpšanu tā, lai pasažieru skaits transportlīdzeklī nepārsniedz 80% no tā ietilpības.

Grozījumi veikti Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Aicinām ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus, izvērtējot nepieciešamību braukt ar sabiedrisko transportu. 

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, līdz 28. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU