DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvijas un Polijas ārlietu ministri pārrunā drošības un ārējo attiecību jautājumus

2021. gada 10. jūnijā Latvijas Republikas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Polijas Republikas ārlietu ministru Zbigņevu Rau (Zbigniew Rau), kuram tā bija pirmā vizīte Latvijā kopš stāšanās ārlietu ministra amatā. Tikšanās laikā ministri pārrunāja Latvijas un Polijas divpusējās attiecības, drošības un ārējo attiecību jautājumus, t.sk. situāciju Baltkrievijā un Krievijā, kā arī reģionālās sadarbības aktualitātes.

Latvijas un Polijas ārlietu ministri atzinīgi novērtēja ciešo sadarbību un aktīvo politisko dialogu abu valstu starpā, uzsverot, ka šis ir īpašs gads, jo tiek atzīmēta Latvijas un Polijas diplomātisko attiecību simtgade. E. Rinkēvičs arī pateicās Polijai par tās ieguldījumu Latvijas drošības nodrošināšanā, piedaloties Kanādas vadītajā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā. “Latvijas un Polija ir stratēģiskie partneri drošības jomā. Cieša abu valstu sadarbība ir būtiska, lai nodrošinātu spēcīgu kolektīvo aizsardzību reģionā,” pauda Latvijas ārlietu ministrs. Savukārt Z. Raus augstu novērtēja Latvijas valsts sniegto atbalstu poļu minoritātei valodas apguvē un kultūras attīstīšanā Latvijā.

Pārrunājot ārējo attiecību jautājumus, E. Rinkēvičs uzsvēra Latvijas un Polijas kopīgo nostāju Krievijas jautājumā, tajā skaitā ES un citos starptautiskos formātos. “Šāda pieeja būtu jāturpina arī nākotnē,” pauda Latvijas ārlietu ministrs. Attiecībā uz situāciju Baltkrievijā, ministri bija vienoti uzskatos, ka Eiropadomes secinājumi par sektorālajām sankcijām būtu jāievieš pēc iespējas ātrāk. Abi ministri arī uzsvēra reģionālās sadarbības nozīmi un bija vienisprātis, ka jāturpina kopīgi veicināt Trīs jūru iniciatīvu, popularizējot to un piesaistot jaunus partnerus gan Eiropā, gan ārpus tās. 

Z. Raus ir Polijas ārlietu ministrs kopš 2020. gada 26. augusta. Darba vizītes laikā Polijas ārlietu ministrs tikās arī ar Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu un Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU