DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. jūnijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Edgars Rinkēvičs NATO ārlietu ministru sanāksmē pārrunā gatavošanos Briseles samitam

2021. gada 1. jūnijā Edgars Rinkēvičs piedalījās NATO ārlietu ministru videokonferencē, kurā tika pārrunāta gatavošanās NATO samitam 14. jūnijā Briselē. Sabiedrotie bija vienisprātis par samita būtisko nozīmi gan transatlantisko attiecību stiprināšanas, gan alianses turpmāko pielāgošanās pasākumu kontekstā. Īpaša uzmanība sanāksmē tika pievērsta NATO 2030 pārdomu procesā sagatavotajiem lēmumiem, kam jānodrošina alianses spēja sekmīgi pildīt tās pamatuzdevumus arī nākamajā desmitgadē. Šie lēmumi ietver virkni jomu, tostarp NATO stratēģiskās koncepcijas pārskatīšanu, sabiedroto konsultāciju stiprināšanu, partnerību attīstīšanu un papildu soļus alianses kolektīvās aizsardzības stiprināšanai.

E. Rinkēvičs sanāksmē pauda atbalstu ambiciozajai uz nākotni vērstajai samita darba kārtībai, kā arī NATO ģenerālsekretāra J. Stoltenberga līderībai samita sagatavošanā. E. Rinkēvičs uzsvēra, ka Latvija, būdama viena no sabiedrotajiem, kas pilnībā īsteno alianses kopējās vadlīnijas attiecībā uz izdevumiem aizsardzībai, ir gatava atbalstīt arī alianses kopīgā finansējuma celšanu. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu resursus gan alianses politisko aktivitāšu, gan militāro pasākumu stiprināšanai.  

NATO ārlietu ministri pārrunāja arī pašreiz aktuālos izaicinājumus, tostarp Krievijas nesen īstenotās agresīvās darbības pret Ukrainu, kā arī Baltkrievijas nepieņemamo rīcību, īstenojot civilā reisa piespiedu novirzīšanu un nosēdināšanu Minskas lidostā. Tāpat sanāksmē tika pārrunāts turpmākais alianses atbalsts Afganistānai pēc operācijas “Resolute Support” noslēguma. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU