DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. maijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Dagmāra Beitnere-Le Galla: ciešāki parlamentārie kontakti pavērtu ceļu aktīvākai sadarbībai arī ekonomikā un izglītībā

FOTO: Ernests Dinka, Saeima

Latvijai un Mongolijai ir jāizmanto iespējas paplašināt divpusējo sadarbību, tostarp parlamentārā līmenī. Turklāt ciešāki parlamentārie kontakti pavērtu ceļu aktīvākai sadarbībai arī ekonomikā un izglītībā, sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla, pirmdien, 31.maijā, attālināti tiekoties ar jauno Mongolijas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Barhasu Dordžu (Barkhas Dorj).

D.Beitnere-Le Galla akcentēja transporta infrastruktūru un Latvijas izdevīgo ģeogrāfisko novietojumu, kas ļauj ērti sasniegt tirgus Eiropas ziemeļos. Vēstnieks bija vienisprātis par transporta jomas nozīmību Latvijas un Mongolijas sadarbībā, paužot atbalstu iecerei noslēgt Latvijas un Mongolijas starpvaldību gaisa satiksmes nolīgumu.

Puses pārrunāja arī ciešākas sadarbības iespējas izglītībā, un vēstnieks pauda gandarījumu, ka Latvijas augstskolās studē arī jaunieši no Mongolijas. Kā uzsvēra B.Dordžs, šie jaunieši nākotnē būs kā vēstneši Latvijas un Mongolijas ciešajai sadarbībai.

D.Beitnere-Le Galla uzsvēra kultūru kā būtisku jomu aktīvākiem kontaktiem, izceļot arī Mongolijas bagātīgo vēstures mantojumu. Vēstnieks pauda apņēmību šajā laikā, kad Latvija un Mongolija atzīmē diplomātisko attiecību nodibināšanas trīsdesmitgadi, aktivizēt sadarbību kultūrā. Tāpat vēstnieks akcentēja, ka gan Latviju, gan Mongoliju vieno demokrātiskas vērtības.

Saeimas priekšsēdētājas biedre un vēstnieks pārrunāja arī aktuālo situāciju ar Covid-19 izplatību abās valstīs. Kā sacīja D.Beitnere-Le Galla, Latvija atzinīgi vērtē Mongolijas paveikto cīņā pret Covid-19, tostarp raito vakcinācijas procesa organizēšanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU