DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. maijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Nosaka piemaksas ģimenes ārstiem par sasniegtajiem vakcinācijas pret Covid-19 rādītājiem senioru un hronisko pacientu grupā

Ministru kabinets šodien, 27. maijā, apstiprināja grozījumu* Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka piemaksu apjomu ģimenes ārstiem par sasniegtajiem vakcinācijas rādītājiem pret Covid–19 senioru un hronisko pacientu grupā.

Ģimenes ārstiem paredzētas piemaksas par augstiem vakcinācijas rādītājiem senioru un hronisko pacientu grupā:

  • 1,00 euro par katru personu, kura pabeidza vakcināciju, ja sasniegta aptvere līdz 60%;
  • 2,00 euro par katru personu, kura pabeidza vakcināciju, ja sasniegta aptvere no  60 % līdz 80%;
  • 3,00 euro par katru personu, kura pabeidza vakcināciju, ja sasniegta aptvere no 80% līdz 100%.

Finansējumu piemaksām valdība piešķīra jau šā gada 20. aprīlī, skatot jautājumu par vakcīnu iegādi un vakcinācijas procesa nodrošināšanu.

Grozījuma mērķis ir īpaši motivēt ģimenes ārstu prakses aicināt personas šajā mērķa grupā vakcinēties, tostarp arī citos pieejamos vakcinācijas kabinetos, ja ģimenes ārsta vakcinācijas kapacitāte ir ierobežota.

Vakcinācijas aptveres mērķa grupā ietilpst iedzīvotāji vecumā no 60 gadiem un pacienti ar noteiktām hroniskām saslimšanām, kas publicētas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē.

* Grozījums Ministru kabineta 2018.gada 28.augusta noteikumos Nr.555 „Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība”

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU