DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide
1
1

Skolēniem sagatavota nodarbība par tiešraides kamerām putnu ligzdās un lielajām gaurām

Lielā gaura.

Publicitātes attēls

Skolēnus, kas vēlas izzināt lielo gauru dzīvesveida un ligzdošanas īpatnības, kā arī tiešraides kameru izmantojumu putnu ligzdvietās, Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) aicina piedalīties tematiskā videonodarbībā #PutnaStunda.

Tematiskās nodarbības laikā ir iespēja redzēt reportāžu ar ornitologa Ritvara Rekmaņa dalību no gauru galvaspilsētas Ikšķiles, pieslēdzoties šo ūdensputnu ligzdvietām, kā arī uzzināt, kas jāņem vērā, veidojot videotiešraides no putnu ligzdvietām. Tematiskā nodarbība vienas mācību stundas garumā paredzēta 7. līdz 12. klašu skolēniem.

Skolotāji, kuri vēlas izmantot tematisko videonodarbību darbam ar skolēniem, aicināti līdz 30. aprīlim aizpildīt pieteikšanās anketu: https://forms.gle/FFKVaJb7fG6rmmm36. Kopā ar nodarbības videoierakstu skolotāji saņems arī praktisku uzdevumu par lielo gauru ligzdošanu, kas ļaus bērniem un jauniešiem vecumā līdz 20 gadiem piedalīties Latvijas Ornitoloģijas biedrības aktivitātē #PutnaStunda. Uzdevuma izpildes datums ir 21. maijs. Noslēdzoties aktivitātei #PutnaStunda, tiks suminātas aktīvākās un radošākās klases vecumā grupā līdz 6. klasei un no 7. klases, kā arī radošākie individuālie dalībnieki vecumā no 13 līdz 20 gadiem.

Savukārt ikviens interesents neatkarīgi no vecuma un zināšanām ornitoloģijā ir aicināts ar iniciatīvu “Gauru galvaspilsēta/GAGA Ikšķile” iepazīties Latvijas Ornitoloģijas biedrības vietējo grupu tīmekļvakarā. Tas notiks pirmdien, 26. aprīlī, no plkst. 18.30 līdz plkst. 20.30 ZOOM platformā un Youtube tiešraidē. Tematiskā vakara laikā būs iespēja gūt ieskatu lielo gauru dzīvē Ikšķilē, par ko vēstīs ornitologs Ritvars Rekmanis, savukārt iniciatīvas “Gauru galvaspilsēta/GAGA Ikšķile” īstenotājs Atis Balodis stāstīs par tiešraides kameru izmantošanu putnu ligzdās un par ētiskajiem aspektiem, bet uz jautājumiem par lielo gauru dzīvesveidu atbildēs Latvijas Ornitoloģijas biedrības prezidente ornitoloģe Antra Stīpniece. Tīmekļpasākumā būs iespēja uzzināt arī par LOB Litenes grupas un LOB Madonas grupas darbību. Pieteikšanās pasākumam:  https://ej.uz/LOBgrupuvakari2021.

Rūpējoties par lielo gauru ligzdošanas drošību, Ikšķilē iniciatīvas “Gauru galvaspilsēta/GAGA Ikšķile” ietvaros uzstādītas šiem ūdensputniem paredzētas sešas mākslīgās ligzdvietas, no kurām daļā ir uzstādītas tiešraides kameras, ļaujot ikvienam sekot līdzi lielās gauras ligzdošanai tuvplānā. Videotiešraidei iespējams sekot šeit: https://ieej.lv/kgx9l. Iniciatīva “Gauru galvaspilsēta/GAGA Ikšķile” ir daļa no Latvijas Ornitoloģijas biedrības projekta “Putna stunda”, kas vērsts uz bērnu un jauniešu auditoriju.  Videostāsts “Gauru galvaspilsēta” pieejams šeit: https://www.youtube.com/watch?v=s0UK0PX7LqQ.

Projekts “Putna stunda” tiek īstenots Latvijas Ornitoloģijas biedrības izglītības programmas “Putni un mēs” ietvaros ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu un Ikšķiles novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Lielās gauras mazuļi.

Publicitātes attēls


         
Par Latvijas Ornitoloģijas biedrību

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) ir lielākā dabas organizācija Latvijā, kura pateicoties aptuveni 600 biedriem, veic savvaļas putnu izpēti un tiecas saglabāt to dzīvotnes Latvijā, rūpējoties par dabas daudzveidību cilvēku un putnu labklājības vārdā. Par putnu daudzveidību iestājas kopš 1985. gada. Izdod vienīgo žurnālu par putniem latviešu valodā “Putni dabā”.  Ir starptautiskās putnu aizsardzības organizācijas “BirdLife International” pārstāvis Latvijā. Plašāk: www.lob.lv un Facebook.com/LOB.LV.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU