DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. martā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Zemessardzes 30. gadadienas centrālais pasākums notiks Jelgavā

Aizsardzības ministrija informē, ka šogad par godu Zemessardzes 30. gadadienai aizsardzības nozare plāno organizēt vairākus svinīgos pasākumus visā Latvijā, ja to pieļaus epidemioloģiskās drošības situācija.  

“Lai apliecinātu piederību tautai un visai Latvijai, Zemessardze savu gadadienu ik gadu svin citā reģionā. 30. gadadienas svinīgais pasākums ar Zemessardzes vienību militāro parādi 21. augustā notiks Jelgavā,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

2021. gadā aizsardzības nozare atzīmēs Varoņu gadu, rīkojot vairākus svinīgos pasākumus visā Latvijā.

“Latvijas vēsturē ir virkne notikumu, ar kuriem mēs lepojamies un par kuriem mūs cildina arī starptautiskā sabiedrība. Tā ir mūsu izcīnītā uzvara Neatkarības karā, pretošanās padomju varai PSRS okupācijas laikā, neatkarības atgūšana stāvot  barikādēs. Mūsdienās tie ir mūsu mediķi, kuri cīnās par līdzcilvēku dzīvībām pandēmijas laikā, sociālie darbinieki, skolotāji, policisti, karavīri, uzņēmēji vai vienkārši tie, kuri ievēro noteikumus un paliek mājās. Arī Zemessardze, kura šogad atzīmēs jau savu 30. pastāvēšanas gadadienu,” uzsver aizsardzības ministrs A. Pabriks. “Vienojošais elements šajos notikumos un stāstos ir tas, ka aiz visa tā stāv vienkārši cilvēki – mūsu ikdienas varoņi - kuri ir spējuši uzvarēt, sasniegt un iedvesmot. Tādi bija gan pirms 100 gadiem un tādi ir arī mūsdienās. Varonībai nav nacionalitātes, etniskās, reliģiskās vai citas piederības. Varoņi ir mūsu līdzcilvēki, kuri padara šo sabiedrību labāku un valsti drošāku.”

“Nesalaužams gars, sociālā atbildība un brīvprātība – trīs pīlāri uz kuriem balstās mūsu valsts neatkarības atjaunošanas simbols un Latvijas aizsardzības balsts – Zemessardze. Varoņu gadā godināsim zemessargu varonību - pirms 30 gadiem iestājoties par tautas pašaizsardzības organizācijas ideju un ieliekot spēcīgus pamatus Zemessardzei, gan arī zemessargu augsto profesionalitāti un drosmi šodien - esot pirmajās rindās kopā ar citiem dienestiem cīņā ar pandēmiju, vienlaikus profesionāli veicot valsts aizsardzības uzdevumus,” norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Šā gada 23. augustā Zemessardzei aprit 30. gadadiena. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv !

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU