DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. martā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība
2
2

IDB priekšnieks V. Mūrnieks: “Viens no galvenajiem faktoriem, kas var ietekmēt personas lēmumu neiesaistīties koruptīvās darbībās, krāpšanā un citos noziedzīgajos nodarījumos, joprojām ir nodarījuma līmenim atbilstošs reāls sods”

Šodien, 2. martā, Iekšējās drošības birojs ar sava darba rezultātiem iepazīstināja Latvijas Republikas Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdes dalībniekus, un sēdes laikā dalījās ar viedokli par to, kā uzlabot situāciju valsts pārvaldē, samazinot valsts amatpersonu veikto noziedzīgo nodarījumu skaitu.

Iekšējās drošības biroja priekšnieks Valters Mūrnieks: “Iekšējās drošības birojs veic plaša spektra valsts amatpersonu iespējami veikto noziedzīgo nodarījumu pirmstiesas izmeklēšanu, un, lai mūsu darbs nestu maksimālos rezultātus un pretlikumīgu darbību skaits valsts pārvaldē sāktu straujāk samazināties, būtiska ir efektīva un uz mērķi vērsta sadarbība starp visām tiesībsargājošajām iestādēm. Nenoliedzami, ir iespējams, ka persona var atturēties no noziedzīgu nodarījumu veikšanas arī ētikas principu vai sirdsapziņas vadīta, tomēr joprojām viens no galvenajiem faktoriem, kas var ietekmēt lēmumu neiesaistīties koruptīvās darbībās, krāpšanā, neizpaužamu ziņu izpaušanā vai citos noziedzīgajos nodarījumos, ir nodarījuma līmenim atbilstošs reāls sods, tādējādi šis ir viens no aktuālajiem jautājumiem, kam ir jāpievērš uzmanība valsts mērogā”.

Iekšējās drošības birojs 2020. gada laikā kopumā uzsāka 58 kriminālprocesus par 64 noziedzīgiem nodarījumiem, saņēma 26 kriminālprocesus no citām izmeklēšanas iestādēm, un kopumā gada laikā veica pirmstiesas izmeklēšanu 175 dažāda apjoma un sarežģītības pakāpes kriminālprocesos.

Šajā periodā lēmums par kriminālprocesa virzību tika pieņemts 108 kriminālprocesos, savukārt no 51 kriminālprocesa, kas tika nosūtīti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai gandrīz 25% bija saistīti ar kukuļošanu, 21% - ar vardarbību un 8% - ar dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

2020. gadā Iekšējās drošības birojs ir piemērojis arestu 31 personas mantai, t.sk. ir arestēta skaidra nauda un nauda bankas kontos 35 tūkstošu eiro apmērā, nekustamie īpašumi 570 tūkstošu eiro vērtībā un 168 transporta līdzekļi vairāk nekā 2 miljonu eiro vērtībā.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU