DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. martā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Latvijas vadošie eksperti un politiķi piedalīsies diskusijā “Covid-19: zāles ekonomikas ārstēšanai un hroniskās slimības riski”

Latvijas Universitātes vadītā pētniecības projekta reCOVery-LV” pētnieku komandas aicina visus interesentus piedalīties publiskajā diskusijā Covid-19: zāles ekonomikas ārstēšanai un hroniskās slimības riski”. Diskusija notiks 2021. gada 5. martā no plkst. 10.00 līdz 13.00 un tiks translēta tiešsaistē Latvijas Sabiedriskajā medijā (lsm.lv), Latvijas Universitātes Facebook un Youtube kontā.

“Pandēmijas laikā 80 ekonomistu, politologu, sociologu un juristu, pusgadu strādājot kopā, ir izstrādājuši vairākus zinātniski pamatotus priekšlikumus politikas veidotājiem, kas var palīdzēt efektīvāk pārvarēt Covid-19 radīto ekonomisko krīzi. To vai pētnieku izstrādātie priekšlikumi ir sadzirdēti un tiks izmantoti lēmumu pieņemšanā, noskaidrosim diskusijas gaitā,” uzsver pētījuma vadītāja prof. Inna Šteinbuka.

Diskusiju atklās un tajā piedalīsies Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Diskusija notiks četrās paneļdiskusijās, kurās pētnieki, eksperti un politikas veidotāji apmainīsies ar idejām:

Plkst. 10.30 “Cik nopietni Covid-19 pandēmija ietekmēja valsts ilgtspējas riskus?” Diskusijas moderators: Kārlis Bukovskis. Dalībnieki: Inna Šteinbuka, Andris Sprūds, Jānis Sārts, Aldis Austers.Plkst.11.10 “Kā panākt ekonomikas izrāvienu pēc krīzes?”

Diskusijas moderators: Gundars Bērziņš. Dalībnieki: Arvils Ašeradens, Jānis Priede, Raimonds Aleksejenko, Mārtiņš Āboliņš.

  • Plkst.11.50 “Ekonomikas atveseļošanas receptes”

Diskusijas moderatore: Inna Šteinbuka. Dalībnieki: Gundars Bērziņš, Baiba Rivža, Irina Pilvere, Oļegs Krasnopjorovs.

  • Plkst. 12.30 “Digitālā transformācija un attālinātais darbs”

Diskusijas moderatore: Vineta Kleinberga. Dalībnieki: Jānis Priede, Edvīns Danovskis, Līga Menģelsone, Irēna Kucina.

Diskusijā piedalīties aicināti politiķi, valsts pārvaldes eksperti, pētnieki, studenti, nevalstisko organizāciju pārstāvji un plašāka sabiedrība, kas dos iespēju apspriest pētījuma ieguvumus un pielietojumu visām ieinteresētajām pusēm.

Diskusijas mērķis ir politiķu, pētnieku un ekspertu domu apmaiņas rezultātā noskaidrot, kādi ir instrumenti Covid-19 negatīvo seku mazināšanai un ekonomikas izrāviena veicināšanai.

Facebook pasākums un tiešraide: https://www.facebook.com/events/275530637267129

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU