DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. februārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
1
1

Par Veselības inspekcijas veikto uzraudzību Covid-19 vakcinācijas procesā

Veselības inspekcijas uzraudzība vērsta uz tiem procesiem un vakcinācijas iestādēm, kuras ietekme uz iedzīvotāju vakcināciju ir visnozīmīgākā. Veselības inspekcija 19. februārī ir pabeigusi isaptverošu pārbaudi par Covid-19 vakcīnu uzglabāšanas un transportēšanas apstākļiem no ražotājiem līdz vakcīnu uzglabātājiem valstī, kā arī to piegādēm līdz vakcinācijas vietām, noslēdzot to ar Valsts asinsdonoru centra pārbaudi.

Veselības inspekcija ir secinājusi, ka vakcīnas ir uzglabātas atbilstoši zāļu ražotāja noteiktajām uzglabāšanas prasībām un to kvalitāte ir saglabāta visos to izplatīšanas posmos.

Lielāka  uzmanība tiek pievērsta tām vakcinācijas iestādēm, kas veic vakcināciju lielam personu skaitam (kā, piemēram, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca), kā arī tām vakcinācijas iestādēm, kas pastiprināti veic vakcināciju sociālās aprūpes centros, gan arī tādos sociālos aprūpes centros, kas paši veic vakcināciju.

Tiek veiktas gan telpu un nepieciešamo piederumu atbilstības pārbaudes, gan arī vakcinācijas process iestādē, sākot no personas vēlmes vakcinēties līdz pat brīdim, kad persona ir vakcinēta iestādē un tās novērošana pēc vakcinācijas.

Veselības inspekcija uzsver, ka  vakcinācijas iestādes šobrīd pilda svarīgāko uzdevumu Covid-19 pandēmijas mazināšanā, tāpēc tā uzticas tām kā profesionālām veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējām un sadarbojas ar tām, sniedzot nepieciešamo atbalstu.

Kā nozīmīgu vakcinācijas uzraudzības procesa sastāvdaļu var minēt prioritāri vakcinējamo personu kārtības ievērošanu. Šāda kārtība tika veidota ar mērķi vakcinēt tās personas, kas ir pakļautas vislielākajam riskam inficēties ar Covid-19 vīrusu un tām vakcinācija ir visvairāk nepieciešama, lai novērstu smagu slimības gaitu, kas var beigties pat ar cilvēka nāvi. Tādējādi ir nozīmīgi, ka šīs personas tiek vakcinētas ātrāk par pārējām personām un vakcinācijas process ir iespējami raits. Tādējādi – ar mērķtiecīgas vakcinācijas palīdzību - vīrusa izplatība tiktu apturēta tā izplatības nozīmīgākajos posmos. Savukārt ja šāda kārtība netiek ievērota, mēs paildzinām vīrusa radītās sekas, kas skar mūs visus un valsts atgriešanos pie ierastās dzīves kārtības.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU