DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. februārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

ANO Ekonomisko, sociālo un kultūras tiesību komitejā izskatīts Latvijas kārtējais ziņojums

2021. gada 23.–25. februārī ANO Ekonomisko, sociālo un kultūras tiesību komiteja (Komiteja) 69. sesijā attālinātā formā izskatīja Latvijas Republikas kārtējo ziņojumu par 1966. gada Starptautiskā pakta par ekonomiskajām, sociālajām un kultūras tiesībām (Pakts) izpildi Latvijā 2008.–2017. gadā (Kārtējais ziņojums).

Latvijas delegāciju vadīja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs. Delegācijas sastāvā bija pārstāvji no Ārlietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Kultūras ministrijas, Labklājības ministrijas, Tieslietu ministrijas un Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra, kā arī Rīgas Stradiņa Universitātes. Delegācijas vadītāja uzrunā tika uzsvērti 2020. gadā pasludinātie Satversmes tiesas spriedumi sociālās aizsardzības, ģimenes tiesību un izglītības jomās. Tāpat sniegts ieskats pasākumos, kas veikti, lai veicinātu personu naturalizēšanos, informācija par reformu izglītībā, Tiesībsarga biroju, personu ar invaliditāti iespējām piekļūt kultūras objektiem, kā arī atbalstu veselības sistēmai.

Ziņojumu Komiteja izskatīja četrās daļās (Pakta 1.–5. pants; 6.–9. pants; 10.–12. pants un 13.–15. pants). Pirmās dienas ietvaros Komiteja un delegācija apmainījās ar informāciju par vispārīgu Pakta ieviešanu Latvijas nacionālajā tiesību sistēmā, diskriminācijas aizliegumu, Pakta papildprotokola ratifikāciju, tiesībām uz darbu, tiesībām veidot arodbiedrības un iestāties tajās, personu sociālo aizsardzību un Tiesībsarga birojam sniegto atbalstu viņa funkciju izpildei. Otrajā dienā dialoga centrā bija jautājumi par sociālo aizsardzību, darba drošību, ģimenes aizsardzību, minimālo iztikas līmeni, kā arī tiesībām uz visaugstāko veselības līmeni. Visbeidzot trešajā Kārtējā ziņojuma izskatīšanas dienā Komiteja un delegācija turpināja dialogu par personu tiesībām uz veselību, tiesībām uz izglītību un kultūru. Dialogā Komiteja pievērsās arī informācijai, kas sniegta Tiesībsarga un nevalstisko organizāciju alternatīvajos ziņojumos.

Izskatīšanas ietvaros Komiteja vairākkārt uzsvēra Latvijas panākumus ekonomisko, sociālo un kultūras tiesību jomā kopš iepriekšējā ziņojuma izskatīšanas, kā arī atzinīgi vērtēja pašreiz uzsāktos procesus Paktā garantēto tiesību īstenošanā. Vienlaikus Komiteja pievērsa Latvijas delegācijas uzmanību aspektiem, kas būtu turpmāk jāievēro, īstenojot Paktā garantētās tiesības.

Latvijas Kārtējā ziņojuma izskatīšanu var skatīt: ANO tīmekļa vietnē pievienotajos videoierakstos.

Komiteja savus noslēguma secinājumus par Latvijas iesniegto Kārtējo ziņojumu plāno publicēt pēc 69. sesijas noslēguma – 2021. gada 8. martā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU