DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. februārī, 2021
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valdība konceptuāli vienojas atļaut mazo veikalu darbību un friziera, manikīra un pedikīra pakalpojumu drošu sniegšanu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Evija Trofanova, LETA

Otrdien, 23. februārī, Ministru kabinets pieņēma lēmumu par nosacījumiem pakāpeniskai pārejai uz drošu pakalpojumu sniegšanu skaistumkopšanas nozarē, par mazo veikalu darbības atsākšanu, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, kā arī par izmaiņām citās jomās.

Ņemot vērā, ka saslimstības rādītāji Latvijā joprojām ir ļoti augsti, pāreja uz drošu sadzīves modeli plānota ļoti pakāpeniskā veidā, rūpīgi izsverot visus saistītos lēmumus un potenciālos riskus salāgojot ar iespējamiem ieguvumiem. Atgādinām, ka ES valstu vidū Latvijai ir sestais augstākais 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju.

Ievieš papildu nosacījumus klātienes mācībām 1.-4. klašu skolēniem pašvaldībās

Kā ziņots iepriekš, no 22. februāra klātienē mācības atsāka 1.-4. klašu skolēni pašvaldībās, kurās kumulatīvā divu nedēļu saslimstība ir zem 200 jauniem gadījumiem uz 100 000 cilvēku.

Lēmums par mācību norisi klātienē par katru nākamo nedēļu jāpārskata katru trešdienu, jo tad Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sniedz aktualizēto informāciju par saslimstības rādītājiem pašvaldībās.

23. februāra ārkārtas sēdē Ministru kabinets apstiprināja papildu kritērijus, atbilstoši kuriem SPKC būs tiesīgs noteikt tās pašvaldības, kuru administratīvajās teritorijās esošo izglītības iestāžu 1.-4. klasē mācības var noritēt klātienē arī tad, ja kumulatīvais rādītājs pārsniedz 200 saslimšanas gadījumus, bet nav augstāks par 220. Papildu kritēriji nosaka, ka, izvērtējot divu nedēļu kumulatīvo rādītāju, tiek ņemts vērā, vai to nav ietekmējis uzliesmojums vienā slēgtā kolektīvā, kas būtiski ietekmē kopējo saslimstības rādītāju, bet objektīvi neatspoguļo būtisku Covid-19 izplatības risku pašvaldībā kopumā. Tāpat attiecībā uz divu nedēļu kumulatīvo rādītāju jāņem vērā arī pretējais scenārijs – saslimstības rādītājs ir zem 200 jauniem gadījumiem uz 100 000 cilvēku, taču vērojama strauja saslimstības pieauguma tendence. Tādā gadījumā klātienes mācības 1.-4. klašu skolēniem attiecīgajā pašvaldībā nebūs pieļaujamas. Lēmums par izglītības procesa klātienē atsākšanu tiks balstīts uz SPKC sniegto informāciju, kas pamatota uz datu analīzi un epidemioloģisko risku novērtējumu.

Pakāpeniska pāreja uz skaistumkopšanas nozares pakalpojumiem pastiprinātas drošības apstākļos

Valdības sēdes laikā tika nolemts, ka turpmāk, skrupulozi ievērojot piesardzības pasākumu kopumu, pakāpeniski atkal pieejami kļūs frizieru, manikīru, pedikīru un podologu pakalpojumi. Pakalpojumu sniedzējiem par savu darbību jāziņo Veselības inspekcijai.

Viens no būtiskākajiem rādītājiem turpmākajos drošības pasākumos ir 25 m2 platība uz katru apmeklētāju. Ja pieejamā platība ir mazāka, pakalpojuma sniegšanas vietā atrodas tikai viens pakalpojuma sniedzējs un viens pakalpojuma saņēmējs. Savukārt, ja katram klientam pieejamā platība ir lielāka par 25 m2, pakalpojuma sniegšanas vietā var būt arī vairākas darba vietas, taču tām jābūt atsevišķās telpās vai ar divu metru distanci un aizsargbarjeru starp tām.

Tāpat jāievēro vairāki nosacījumi pakalpojumu organizēšanā – noteikti laika intervāli starp klientiem, regulāra telpu vēdināšana un pierakstu sistēmas ieviešana, kurā tiek reģistrēti klienti un to kontaktinformācija, lai gadījumā, ja iestādē tiktu konstatēta inficēšanās ar Covid-19, atbildīgās iestādes varētu operatīvi informēt par iespējamām kontaktpersonām.

Ieviešot minētos pasākumus, katrs pakalpojuma sniedzējs nosaka arī personu, kas organizē šos pasākumus un ir atbildīga par to ievērošanu. Šī persona arī nodrošina, ka pie ieejas, labi redzamā vietā ir izvietota informācija par epidemioloģiskās drošības prasībām (ne tikai latviski, bet arī angļu un krievu valodā) un pieejams roku dezinfekcijas līdzeklis, kas satur vismaz 70% etanola.

Lai nodrošinātu minēto prasību izpildes kontroli, tiks piesaistīta Valsts un pašvaldību policija, kas uzraudzīs situāciju pakalpojumu sniegšanas vietās.

Ieviešot būtiskus drošības pasākumus, iecerēts atļaut mazo veikalu darbību

Valdība konceptuāli vienojās arī turpināt darbu pie tirdzniecības jautājuma, iekļaujot drošas tirdzniecības modelī arī tā sauktos mazos veikalus (līdz 300 m2 platībā)) un ļaujot tiem tirgot visu preču klāstu. Valdībai vēl jādiskutē par datumu, no kura atļaut mazo veikalu darbību. Ekonomikas ministrijai līdz 25. februāra valdības sēdei jāizstrādā konkrētāks regulējums, jo šodien MK sēdē bija tikai diskusija par šo jautājumu.

Izmaiņas attiecībā uz bēru ceremonijām un fotogrāfu darbu

Tāpat Ministru kabinets lēma, ka turpmāk bēru ceremonijas tiks atļautas arī iekštelpās. Vienlaikus tiks saglabāti visi iepriekšējie nosacījumi, t. i., pulcēties atļauts ne vairāk kā 10 cilvēkiem vienlaikus (neskaitot personas, kas tieši saistītas ar bēru norises nodrošināšanu) un ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām. Uz katru bēru ceremonijas dalībnieku tiek nodrošināti vismaz 10 m2 no telpu platības, un pulcēšanās laikā tiek lietoti mutes un deguna aizsegi.

Precizēti arī nosacījumi fotopakalpojumu sniegšanai klātienē – rūpīgi izvērtējot nepieciešamību un riskus, turpmāk būs iespējama individuālo fotopakalpojumu sniegšana ārtelpā ar nosacījumu, ka tajā piedalās viens fotogrāfs un viens klients un starp abiem ir ievērota vismaz divu metru distance.

Sēdes laikā valdība nolēma arī piešķirt arī 2,2 miljonus eiro antigēnu noteikšanas testu un pulsa oksimetru centralizētai iegādei, kas nepieciešami sociālās aprūpes centros. Centralizēto iepirkumu organizēs Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU