DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. janvārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīga dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstam 2022. gadā paredzējusi 4,3 miljonus eiro

Otrdien, 26. janvārī, Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja apstiprināja un novirzīja skatīšanai domes sēdē lēmumprojektu par paredzēto finansējumu dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta izmaksu nodrošināšanai 2022. gadā.

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis: “Valsts budžetā vairākus gadus pēc kārtas netika paredzēti līdzekļi līdzfinansējumam atbrīvošanas pabalstu izmaksai. Līdz ar to dzīvokļu rindā esošie denacionalizēto namu dzīvokļu īrnieki nevarēja atrisināt savas mājokļa problēmas, izmantojot šo palīdzības veidu. Šobrīd Rīgā ir gandrīz 200 personas no denacionalizētām mājām, kuras vēlas saņemt dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstus. Un pašvaldība no savas puses sper šo soli, iezīmējot pabalstiem nepieciešamo finansējumu. “

Lēmumprojekts nosaka Rīgas pašvaldības 2022. gada budžeta finansējumu programmai “Dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsts” 4,3 miljonu eiro apmērā, no kuriem 50 % jeb 2,15 miljonus eiro nodrošinās valsts.

“Dzīvojamo telpu īres likums” Saeimā  vēl nav pieņemts un šobrīd šis likuma projekts atrodas darba procesā  Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā pirms trešā lasījuma. Lai garantētu, ka dzīvojamo telpu atbrīvošanas pabalsts no valsts puses tiks izmaksāts arī tad, ja “Dzīvojamo telpu īres likuma” pieņemšana Saeimā aizkavējas, ir nepieciešams principiāls Rīgas domes lēmums par 2022.gadu. Tādēļ tika sagatavots šis Rīgas domes lēmumprojekts.

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments sniegs informāciju Ekonomikas ministrijai par dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsta reģistrā iekļauto personu skaitu, kā arī to personu skaitu, kurām tiks izmaksāts dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsts 2022. gadā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU