DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. janvārī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Intensīvās snigšanas un stiprā vēja dēļ vietām valsts rietumu un centrālajā daļā ir apgrūtināti braukšanas apstākļi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) ziemas uzturēšanas darbus šobrīd veic 139 tehnikas vienības. Šodien brauktuvju attīrīšana no sniega un kaisīšana ar pretslīdes materiāliem tiek veikta atkārtoti. Vakar LAU ir veicis ziemas dienesta darbus uz valsts autoceļiem vairāk nekā 13 600 km garumā. 

Intensīvas snigšanas un vēja dēļ šodien gandrīz visā valsts teritorijā ir apgrūtināti braukšanas apstākļi, ceļi var būt slideni un uz tiem vietām var veidoties aizputinājumi. Aicinām autovadītājus ievērot piesardzību, jo braukšanas apstākļi uz autoceļiem ar dažādām uzturēšanas klasēm var būtiski atšķirties.

Valsts autoceļiem ziemas sezonā ir noteiktas piecas uzturēšanas klases – A, A1, B, C un D. Mainīgos laika apstākļos (snigšana, apledojums, putenis, vējš) A un A1 uzturēšanas klases autoceļiem pieļaujamais sniega biezums uz autoceļa brauktuves var būt seši centimetri, bet atsevišķās vietās sniega aizputinājumi pieļaujami līdz pat 12 cm. Savukārt B uzturēšanas klases autoceļiem astoņi centimetri, putenī pat līdz 16 cm,  C uzturēšanas klasei 10 cm, putenī sasniedzot līdz 20 cm.  D uzturēšanas klases autoceļiem pieļaujamais sniega biezums netiek normēts. Autoceļu brauktuves pilnībā tiek attīrītas tikai pēc snigšanas beigām.  
 
Darbu veikšanas laiks, kas konkrētās uzturēšanas klases autoceļam ir noteikts brauktuves attīrīšanai no sniega, tiek skaitīts no brīža, kad sniegs ir beidzis snigt, līdz brīdim, kad autoceļa brauktuve ir attīrīta no sniega. A uzturēšanas klases autoceļa brauktuves no sniega attīra un to apstrādi ar pretslīdes materiāliem jāveic trīs stundu laikā, A1 klasei - četru stundu laikā, B klasei - sešās stundās, savukārt C uzturēšanas klasei autoceļa attīrīšanu no sniega veic 18 stundās. D uzturēšanas klases autoceļiem laiks netiek normēts. 
 
Valsts autoceļu stāvokli 24 stundas diennaktī kontrolē 32 LAU ziemas dienesta dežuranti, kas konstatējot noteiktajai uzturēšanas klasei neatbilstošus apstākļus (sniegs, apledojums), organizē ziemas dienesta darbu. Lēmumu par darbu uzsākšanu dežuranti pieņem vadoties no faktiskā autoceļa virsmas stāvokļa un sekojot līdzi laika apstākļu prognozēm, sensoriem un informācijai no vairāk nekā 50 meteostacijām, kas izvietotas uz valsts galvenajiem autoceļiem. Galvenie ziemas sezonas darbi ir autoceļu brauktuvju attīrīšana no sniega un slīdamības samazināšana, t.sk. preventīvā kaisīšana. 
 
Jāņem vērā, ka ilgstošas snigšanas apstākļos sniega un ledus kārta uz autoceļiem veidojas atkārtoti arī pēc nesen veiktiem uzturēšanas darbiem. Aicinām autovadītājus ievērot piesardzību, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošiem transportlīdzekļiem. 
 

Par aizputinātiem un neizbraucamiem autoceļiem aicinām informēt VSIA “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes informācijas centru, zvanot uz diennakts informatīvo tālruni 8000 5555. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU