DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. decembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Studentu bataljona zemessargi vāc ziedojumus no vardarbības ģimenē cietušo cilvēku atbalstam

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Studentu kājnieku bataljona zemessargi šajos Ziemassvētkos palīdzēs tiem, kam nepieciešams līdzcilvēku atbalsts, vācot ziedojumus no vardarbības ģimenē cietušo cilvēku atbalstam.

Katru gadu “Latvijas Radio 5” no stikla studijas Doma laukumā organizē akciju “Dod Pieci”, kurā tiek vākti ziedojumi dažādiem sabiedrībai svarīgiem mērķiem.

Šogad no 17. līdz 23. decembrim tiek organizēta ziedojumu vākšana tiem cilvēkiem, kas ir cietuši no vardarbības ģimenē. Studentu bataljona zemessargi ir aktīvi ziedojuši naudu šim mērķim. Ziedoto naudu akcijas noslēgumā Studentu bataljona pārstāvji nodos stikla studijā Doma laukumā.

“Mūsu kā karavīru pienākums ir aizstāvēt valsti un savu ģimeni. Dienests Zemessardzē ir brīvprātīgs. Mēs esam šeit, jo mums rūp mūsu valsts un sabiedrības drošība. Vardarbība ģimenē tiešā veidā apdraud visu sabiedrības drošību. Mūsu pienākums ir cīnīties pret to. Ziedojot naudu mēs parādām savu nostāju – mums nav vienalga!”, stāsta Studentu bataljona virsseržants štāba virsseržants Mārtiņš Baltais.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU