DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. decembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes

Valsts prezidenta Egila Levita sacītais medijiem pēc tiešsaistes tikšanās ar Ministru prezidentu

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Labdien visiem!

Mēs visi ejam cauri pandēmijas pārbaudījumiem, un tas arī bija mūsu šodienas temats sarunā ar Ministru prezidentu – par aktuālo situāciju pandēmijas ierobežošanā.

Vispirms mēs pārrunājām jautājumu par to, kāds ir un būs valsts atbalsts tiem cilvēkiem, kuri cieš visvairāk. Valdība jau ir radījusi atbalstu sistēmu un lēmusi par pabalstiem. Pastāv zināmas problēmas, kā šis atbalsts tiek novirzīts līdz katram cilvēkam, kuram tas pienākas, taču valdība aktīvi strādā, lai novērstu visus šķēršļus šī uzdevuma praktiskajā īstenošanā.

Tāpat mēs pārrunājām specifisku jautājumu saistībā ar pašreizējiem ierobežojumiem un ar tiem, kas vēl tiks pielemti, – jautājumu par vardarbību ģimenē un par valdības atbalstu cietušajiem. Šeit, protams, it sevišķi Labklājības ministrija ir aicināta pievērst pastiprinātu uzmanību un radīt papildu pasākumus, lai vardarbības riska pieaugumu ģimenēs novērstu.

Mēs runājām arī par to, ko valdība diskutēja vakar un kas tiks nolemts rīt. Mēs bijām vienisprātis, ka ziņai rīt pēc valdības sēdes ir jābūt pavisam skaidrai – kas cilvēkiem ir jādara, kas viņiem ir jāievēro, lai nebūtu atkal domstarpību vai interpretācijas iespēju.

Attiecībā uz konkrētiem pastiprinātajiem ierobežojumiem, ko valdība skatīs rīt atsevišķi, šodienas inficēto skaits pierāda, ka šādi pastiprināti pasākumi ir absolūti nepieciešami. Mēs visi zinām, ka šo pandēmijas vilni, kas veļas pāri visai pasaulei, nav radījuši Latvijas politiķi. Mēs visi kā sabiedrība esam līdzatbildīgi par to, lai pandēmija neizplatītos, lai mēs neinficētu cits citu. Tā arī ir šo ierobežojumu jēga! Un tā ir vienīgā šo ierobežojumu jēga – neizplatīt COVID-19 infekciju! Es domāju, ka visi atbildīgie cilvēki atbalsta šādu kursu. Uz to iet arī visa pārējā Eiropa, kur šis vilnis šobrīd arī ir ļoti augstā līmenī, bet mēs redzam, ka pēc zināma laika, ja ierobežojumi ir pietiekoši stingri, šī pandēmija tiek ierobežota.

Es varētu vēl piebilst, ka patlaban tuvākajās dienās Eiropas Zāļu aģentūrā tiks reģistrētas attiecīgās vakcīnas, un tās tiks izplatītas visās Eiropas Savienības valstīs, arī Latvijā. Mēs varam būt droši, ka nākamajā gadā situācija sāks normalizēties, taču līdz tam laikam mums ir jābūt disciplinētiem, apzinīgiem, izturīgiem un jāmēģina tikt galā ar šo situāciju. Valdība dara visu iespējamo, lai tas tā notiktu

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU