DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Zemessardzes Mācību centrā notiks Jaunākā instruktora kursa izlaidums

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Rīt, 16.oktobrī, Zemessardzes Mācību centrā Dobelē notiks Jaunākā instruktora kursa izlaidums. Izlaidumu apmeklēs Zemessardzes galvenais virsseržants štāba virsseržants Dainis Ceirulis.

Jaunākā instruktora kursa pēdējā blokā, kas norisinās šonedēļ, piedalās 39 zemessargi. Sekmīgi pabeidzot kursa pēdējo bloku un nokārtojot fiziskās sagatavotības pārbaudes, zemessargiem tiks piešķirta nākamā dienesta pakāpe “kaprālis”.

Jaunākā instruktora kursa mērķis ir sniegt apmācāmajiem nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai viņi spētu vadīt nodaļas līmeņa vienību (līdz astoņiem cilvēkiem) ikdienā un militārajās mācībās.

Instruktori ir atlasīti un īpaši apmācīti karavīri vai zemessargi, kuriem ir piešķirtas attiecīgās instruktoru dienesta pakāpes. Ar instruktoru palīdzību virsnieki vada vienības ikdienas vai kaujas uzdevumu izpildē. Instruktori nodrošina noteiktajiem standartiem atbilstošu kareivju, zemessargu un instruktoru apmācību, sagatavošanu un vadību vai arī nozīmētas aktivitātes štābā.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU