DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. septembrī, 2020
Lasīšanai: 7 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Pēc mēneša no Brīvības pieminekļa startēs Rimi Rīgas maratons

Pēc mēneša, 10. un 11. oktobra nedēļas nogalē, no Brīvības pieminekļa startēs pārceltais Rimi Rīgas maratons, kur dažādu distanču trasēs izkliedēti startēs vismaz 15 000 Latvijas dalībnieku, bet 3000 ārvalstnieku Rimi Rīgas maratonu skries virtuāli – savās mājās 60 pasaules valstīs. Visi dalībnieki tiks pie Tokijas olimpisko medaļu dizainera Džuņiči Kavaņiši radītajām medaļām

Rimi Rīgas maratons būs pirmais augstākā ranga maratons Eiropā, kas kopš februāra, kad Covid-19 izraisītās krīzes dēļ sākās maratonu atcelšanas vilnis, pirmoreiz klātienē pulcēs gan skriešanas entuziastus, gan elites sportistus, bet ārvalstu dalībniekiem nodrošinās iespēju Rīgu “izskriet” virtuāli, medaļas saņemot ar DPD kurjerpastu.

Plānojot 30. jubilejas maratona norisi, vērā ņemta SPKC un Veselības ministrijas veiksmīgā pieredze un ieteikumi Covid-19 risku ierobežošanā – jaunās trases paredz nodalīt startu no finiša, un starts, kas ierasti paredzēja masveidīgu kopā būšanu 11. novembra krastmalā, šogad tiks izkliedēts, dalībniekus “viļņos” un koridoros pie Brīvības pieminekļa sadalot tā, lai minimizētu kopā esošo cilvēku skaitu, kopā būšanas laiku un vienā laikā startējošo skaitu.

“Esam gandarīti, ka Rīgā varēs notikt šāda mēroga pasākums. Rīgas maratonam ir jau gara vēsture, dalībnieku skaita ziņā kulmināciju sasniedzot pagājušajā gadā.  2020. gads ieviesa būtiskas korekcijas, bet mūsu valsts ir pietiekami labā situācijā un maratona organizatori paveikuši lielu darbu saskaņošanas procesā, lai pasākums varētu notikt un tas būtu drošs,” šodien maratonam veltītajā preses konferencē atzina Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics. 

“Ir rasts arī risinājums tiem ārvalstniekiem, kuri Covid-19 situācijas dēļ nevar apmeklēt Rīgu, bet grib šogad skriet. Pateicoties organizatoru radītajai virtuālajai skriešanas platformai, Rimi Rīgas maratonu ārvalstu skrējēji varēs izskriet izvēlēto distanci savās mājās, un medaļu saņemt pa pastu. Gribam ticēt, ka tiklīdz pasaule atveseļosies, maratontūristi atgriezīsies un vienīgajā Zelta zīmes maratonā Ziemeļeiropā startēs klātienē, turpinot nest Rīgas vārdu pasaulē. Tāpat vēlos atgādināt, ka arī šogad būs Skolu kauss, kurā iespējams pieteikties ikvienam skolēnam par simbolisku samaksu,” teica E. Balševics.

“Pirms diviem gadiem, kad Pasaules Vieglatlētikas asociācija Rīgu pieskaitīja maratonu augstākajai līgai, piešķirot prestižo Zelta zīmi, nevarējām iedomāties, ka pārceltais Rimi Rīgas maratons, pateicoties labvēlīgai Covid-19 situācijai Latvijā, Eiropas Zelta maratonu vidē būs pirmais, kas klātienē pulcēs gan skriešanas mīļotājus, gan elites skrējējus, ārvalstniekiem nodrošinot iespēju Rīgu “izskriet” savās mājās,” komentēja Rimi Rīgas maratona direktors Aigars Nords.  

“Ceram pārējai pasaulei parādīt, ka pasaules līmeņa skriešanas notikumi var notikt, respektējot ar Covid-19 saistītos riskus. Lai arī Rimi Rīgas maratonam šī ir 30. jubilejas, tātad, svētku sezona, kā organizatori izjūtam milzu atbildību, lai laikā, kad pasaulē joprojām plosās Covid-19, mēs minimizētu ar vīrusu saistītos riskus un tiktu galā ar organizatoriskajiem izaicinājumiem, ievērojot ekspertu rekomendācijas un valdības ierobežojumus,” pauda A. Nords.

Šogad Rimi Rīgas maratonam mājaslapā www.rimirigamarathon.com reģistrēties varēs tikai līdz 30. septembrim, tāpēc organizatori un maratona galvenais partneris Rimi aicina ne tikai individuālos skrējējus, bet arī uzņēmumu komandas pasteigties un piereģistrēt savus darbiniekus, tādējādi stiprinot lojalitāti uzņēmumā.

“Rimi ar savu darbinieku komandu maratonā piedalās jau daudzus gadus. Pagājušajā gadā vairāk nekā 300 Rimi darbinieki veica dažādas distances, kopā noskrienot vairāk nekā 2500 km un komandu topā ieņemot 3. vietu. Kopš Rimi komandas dalības maratonā finišu 42 km distancē sasniedzis 141 darbinieks, un šogad pilno maratonu iecerējuši pieveikt 20 Rimi darbinieki. Aicinām arī citus uzņēmumus būt aktīviem un līdz septembra beigām pieteikt savus darbiniekus maratonam, lai visi kopā varam stāties uz starta līnijas 10. un 11. oktobrī,” aicina Rimi Latvija valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

Starts, kas ierasti paredzēja masveidīgu dalībnieku pulcēšanos un kopā būšanu 11. novembra Krastmalā, šogad pie Brīvības pieminekļa “viļņos” un koridoros saskaldīts būs tā, lai minimizētu kopā esošo cilvēku skaitu, kopā būšanas laiku un vienā laikā startējošo skaitu. Vienā koridorā pulcēsies ne vairāk kā 500 dalībnieku, vienā vilnī – ne vairāk kā 2500 dalībnieku. Jāņem vērā, ka jaunās trases paredz nodalīt startu (pie Brīvības pieminekļa) no finiša (11. novembra Krastmalā), vēl vairāk sadalot dalībnieku plūsmu. Savukārt visas aktivitātes trasē un finišā būs orientētas uz to, lai dalībnieki finišētu, izklīstu un nedrūzmētos.

Drošības apsvērumu un pulcēšanās ierobežojumu dēļ šogad nenotiks EXPO – dalībnieki pirmoreiz starta numurus saņems ar maratona oficiālā kurjerpasta DPD starpniecību (visiem dalībniekiem jānorāda tuvākais DPD Pickup punkts un mobilais telefona numurs). Arī mantu glabātuves tiks tikai garajām (42 km un 21 km) distancēm, lai izvairītos no iespējamās 6 km un 10 km distanču dalībnieku drūzmēšanās. Organizatori aicina 6 km un 10 km skrējējus jau laicīgi padomāt par oktobrim piemērotu apģērbu, ņemot vērā, ka mantu glabātuve mazākajām distancēm netiks nodrošināta.

Vēl daži būtiski drošības aspekti, kas jāņem vērā dalībniekiem, – dalībnieku labumi enerģijas punktos un finišā tiks piedāvāti tikai fasētā veidā – ūdens (0,5 l Mangaļu ūdens pudelītes), fasētas SIS želejas garo distanču dalībniekiem, fasēti našķi finišētājiem un citi labumi.

10. oktobrī pie Brīvības pieminekļa “viļņos” startēs Bērnu dienas distances mazajiem un 4,2 km Ģimeņu skrējiens, bet 11. oktobrī 30. jubilejas maratonu piedzīvos 5,5 km, 10 km, pusmaratona un maratona distances.

Jaunās trases ietver atgriešanos pie vēsturiskās starta vietas – Brīvības pieminekļa. Jaunums, kas šogad sagaida maratona distances skrējējus – jaunā trase rīta agrumā vedīs cauri jaunajai Mežaparka Dziesmu svētku estrādei, kā arī paviesosies Āgenskalnā un Pārdaugavas rajonos. Visu distanču trases šķērsos Vanšu un Akmens tiltus, ļaujot pilnībā izbaudīt Rīgas panorāmu.

Lai rīdziniekiem atvieglotu pārvietošanos maratona dienā, maratona distancei starts tiks dots stundu ātrāk nekā iepriekš - plkst. 7.30. Tādējādi kritiskos satiksmes punktus ceļā uz Mežaparku un atpakaļ maratonisti atbrīvos jau agri no rīta, atbrīvojot centru autovadītājiem. Detalizētu satiksmes ierobežojumu un trases šķērsošanas vietu plānu organizatori kopā ar Rīgas domi publicēs, tuvojoties pasākumam.

 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU