DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. septembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

NVO pārstāvji aicināti piedalīties publiskajā diskusijā par “Rail Baltica”

Diskusijas laikā projekta virzītāji RB Rail AS, Rail Baltica posma caur Rīgu projektētāju pārstāvji, Rīgas pašvaldība un lokālplānojuma izstrādātāji SIA “Grupa 93” informēs un uzklausīs iedzīvotājus, nevalstiskās organizācijas (NVO), apkaimju biedrības un citas ieinteresētās puses par līdz šim izstrādātajiem risinājumiem.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, publiskajā diskusijā klātienē aicināti piedalīties Rīgas apkaimju biedrību un NVO pārstāvji, kas parakstījuši Rail Baltica projekta un lokālplānojuma izstrādes sadarbības memorandus. Pārējiem interesentiem tiks nodrošināta pasākuma tiešraide Rail Baltica tīmekļvietnē www.railbaltica.org ar iespēju uzdot jautājumus tiešsaistē.

Lai plānotu pasākuma norisi, aicinām NVO līdz 21. septembrim dalībai diskusijā klātienē deleģēt ne vairāk kā divus pārstāvjus, reģistrējoties šeit.

Darba materiāli un prezentācijas būs pieejamas no 17. septembra www.railbaltica.org un www.rdpad.lv. Aicinām memorandu dalībniekus iepazīties ar šo informāciju, un līdz 22. septembrim iesniegt organizācijas viedokli par izskatāmo materiālu, sūtot to uz sin@riga.lv .

Klātienes diskusijas dalībniekus aicinām ievērot visus epidemioloģiskās drošības pasākumus: ieturēt distanci, dezinficēt rokas, neapmeklēt pasākumu, ja esiet atgriezies no valstīm, kas iekļautas nedrošo valstu sarakstā un ja jums ir elpceļu saslimšanas pazīmes.

Līdz šim notikušas trīs publiskās diskusijas, kā arī divas darba grupas, individuālās tikšanās un teritorijas apsekošana dabā kopā ar sadarbības memorandu dalībniekiem.

Jau ziņots, ka 2019. gada 6. decembrī Rīgas pašvaldība pauda savu redzējumu par Rail Baltica projekta īstenošanu galvaspilsētas administratīvajā teritorijā un ar to saistītajām pilsētas attīstības iespējām, š. g. 24. janvāra publiskās diskusijas tēma bija gājēju un velo infrastruktūras savienojumi un publiskās ārtelpas telpiskā organizācija ap Rīgas Centrālo dzelzceļa staciju, savukārt 16. jūnijā diskutēja par inženierizpētes rezultātiem Daugavas kreisajā krastā posmam Jelgavas iela – Liepājas iela, īpašu uzmanību veltot dzelzceļa tuneļa risinājumiem un ar to saistītajiem šķērsojumiem.

Papildu informācija un citi materiāli saistībā ar Rail Baltica projektu pieejami Rail Baltica vietnē www.railbaltica.org/info/ un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta mājaslapas sadaļā “Rail Baltica trases teritorijas lokālplānojums”:www.rdpad.lv/rtp/rail-baltica-trases-teritorijas-lokalplanojums/.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU