DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. augustā, 2020
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Pirmajā Rīgas domes vēlēšanu iepriekšējās balsošanas dienā nobalsojuši 4,82% vēlētāju

Trešdien, 26. augustā, pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā Rīgas domes vēlēšanās nobalsojuši 20383 jeb 4,82 procenti vēlētāju. Rīgas domes vēlētāju sarakstos ir reģistrēti 422 681 balsstiesīgi pilsoņi.

Salīdzinājumam iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2017.gadā Rīgā pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā bija nobalsojuši 4,7% vēlētāju.

Visaktīvāk vēlētāji balsojuši 157. iecirknī, Dzelzceļa stacijā “Vecāķi”, kurā nobalsojuši 10,49% no iecirkņa balsstiesīgo skaita. 82. iecirknī, Nevalstiskās organizācijas namā nobalsojuši 8,79% balsstiesīgo, bet 84. iecirknī, Rīgas Teikas vidusskolā, - 8,39% balsstiesīgo. Viszemākā aktivitāte pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā bijusi 8. iecirknī, Rīgas Daugavgrīvas vidusskolā, kur nobalsoja 2,21% iecirkņa balsstiesīgo.

Ar informāciju par vēlēšanu aktivitāti var iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) tīmekļvietnē  https://rd2020.cvk.lv. Šajā vietnē vēlētāji var iepazīties arī ar iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem, kā arī vēlēšanu naktī šajā vietnē tiks apkopoti un publiskoti vēlēšanu rezultāti.

Šodien iecirkņi vēlētājiem bija atvērti no plkst. 16.00 līdz 21.00. Nobalsot iepriekš varēs arī ceturtdien, 27. augustā, no plkst. 9.00 līdz 16.00 un piektdien, 28. augustā, no plkst. 12.00 līdz 20.00. Vēlēšanu dienā, 29. augustā, iecirkņi balsotājiem būs atvērti no plkst. 7.00 līdz 22.00

Rīgas domes vēlēšanās drīkst balsot savā vai jebkurā citā vēlēšanu iecirknī. Vēlētājiem ir iespēja balsot 156 vēlēšanu iecirkņos. To saraksts pieejams CVK mājaslapas sadaļā “Vēlēšanu iecirkņi”. Savu vēlēšanu iecirkni vēlētāji var noskaidrot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes vēstulē, kas tika nosūtīta pa pastu, vai e-pakalpojumā “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana”. Tāpat informāciju par savu vēlēšanu iecirkni var noskaidrot arī, zvanot CVK uzziņu tālrunim 67049999 katru dienu no plkst. 9.00 līdz 20.00. 28. un 29. augustā tālrunis darbosies no plkst. 7.00 līdz 24.00.

CVK aicina vēlētājus pēc iespējas balsot savā vēlēšanu iecirknī. Savukārt, ja tomēr balsošanai piemērotāks ir cits iecirknis, tad ieplānot balsošanai vairāk laika, kas būs jāpavada iecirknī, kamēr notiks vēlētāja pārreģistrācija uz jauno iecirkni.

Balsošanas laikā vēlētāji aicināti lieto mutes un deguna aizsegu, lai pasargātu sevi un citus no inficēšanās ar Covid-19 vīrusa infekciju. Vienreizlietojamās sejas aizsargmaskas būs iespēja saņemt arī vēlēšanu iecirknī. Uzturoties iecirknī, vēlētājiem  jāievēro divu metru distance un jādezinficē rokas. Tāpat vēlētāji vēlēšanu iecirknī aicināti izmantot savu pildspalvu. Pildspalvu būs iespēja saņemt arī iecirknī.

Rīgas domes vēlēšanās vēlētāji var pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā, ja veselības stāvokļa dēļ nebūs iespējams nokļūt vēlēšanu iecirknī, un vēlēšanu laikā viņi atradīsies Rīgā. Pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā var arī vēlētāji, kuri atrodas pašizolācijā vai karantīnā saistībā ar Covid-19 vīrusa infekciju, kā arī slimojošu personu aprūpētāji, ja viņi ir Rīgas pašvaldības vēlētāji un balsošanas laikā atradīsies aprūpējamā dzīvesvietā, un aizdomās turētās un apsūdzētās personas, kurām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, ja tās ir iekļautas Rīgas vēlētāju sarakstā un atrodas apcietinājuma vietā Rīgā.

Tiesības piedalīties Rīgas domes vēlēšanās ir Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, sākot no 18 gadu vecuma, kuriem bija reģistrēta dzīvesvieta Rīgas administratīvajā teritorijā 90 dienas pirms vēlēšanu dienas, šā gada 31. maijā, vai kuri līdz 15. augustam reģistrējās vēlēšanām, jo viņiem Rīgā pieder nekustamais īpašums.

Balsošanas dokuments Rīgas domes vēlēšanās ir derīga pase vai personas apliecība (eID). Par dalību vēlēšanās spiedogs pasē netiks likts, un principa “viens vēlētājs – viena balss” nodrošināšanai tiks lietoti vēlētāju saraksti.

Lai mazinātu vīrusa infekcijas Covid-19 izplatības riskus 29. augusta Rīgas domes vēlēšanās, Centrālā vēlēšanu komisija ir apstiprinājusi ieteikumus Covid-19 infekcijas profilaksei Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU