DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrs tiksies ar Francijas vēstnieci Latvijā

Rīt, 15. jūlijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Francijas vēstnieci Latvijā Aurēliju Ruajē-Gunēnu (Aurélie Royet-Gounin), kura ieradīsies iepazīšanās vizītē, lai pārrunātu divpusējo sadarbību aizsardzības jomā un reģionālās drošības aktualitātes.

Valsts prezidents Egils Levits Francijas vēstnieci A. Ruajē-Gunēnu darbam Latvijā akreditēja šī gada 16. jūnijā. 

Francija regulāri piedalās NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijā, rotācijas kārtībā nodrošinot pastāvīgu vienību klātbūtni Baltijas reģionā. Francija sadarbībā ar Spāniju un Lielbritāniju Baltijas gaisa telpas patrulēšanu veic arī patlaban, piedaloties ar četriem iznīcinātājiem “Mirage 2000-5”, kas ir izvietoti Emari Gaisa spēku bāzē Igaunijā. Savukārt Spānijas un Lielbritānijas gaisa spēku kontingenti patrulēšanas misiju veic no Šauļu gaisa spēku bāzes Lietuvā. 

Francija sniegs ieguldījumu reģionālās drošības stiprināšanā, arī piedaloties NATO paplašinātās klātbūtnes Lietuvā kaujas grupā ar 300 karavīriem, pieciem tankiem “Leclerc”, 14 kājnieku kaujas mašīnām “VBCI” un piecām bruņumašīnām “VAB”. Patlaban Francijas bruņoto spēku kontingents ierodas Lietuvas armijas militārajā bāzē Ruklā, un jūlija beigās notiks tā oficiālā inaugurācijas ceremonija. Šī ir trešā bruņoto spēku rotācija, ko Francija izvieto Baltijas valstīs, lai veicinātu NATO īstenoto atturēšanu un stiprinātu alianses aizsardzību.

2017. gada 7. februārī Parīzē tika parakstīta Latvijas un Francijas starpvaldību vienošanās aizsardzības jomā, paredzot attīstīt divpusējās attiecības starp Latvijas un Francijas Aizsardzības ministrijām un bruņotajiem spēkiem tādās jomās kā drošības un aizsardzības koncepciju izstrāde, stratēģiskā komunikācija, aizsardzības un plānošanas politika, kiberaizsardzība, militārās informācijas un komunikācijas sistēmas un ar to saistītās tehnoloģijas, militārās mācības, iniciatīvas bruņojuma un militārā ekipējuma jomā, kara medicīna, valodu apmācība u.c.

Francija ir viena no pirmajām valstīm, ar kuru Aizsardzības ministrija uzsāka sadarbību, un Francijas aizsardzības ministrs Pjērs Žoks (Pierre Joxe) bija viens no pirmajiem ārvalstu aizsardzības ministriem, kurš apmeklēja Latviju jau 1993. gada janvārī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU