DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvijas un Lietuvas ārlietu ministriju vadība pārrunā kopīgu stratēģiju Covid-19 krīzes pārvarēšanā

8. jūlijā Lietuvā, Rokišķu rajonā, Ilzenbergā notika Latvijas un Lietuvas ārlietu ministriju neformālais seminārs, kura laikā Latvijas ārlietu ministram Edgara Rinkēviča bija divpusēja saruna ar Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču (Linas Linkevičius), kā arī abu ministriju vadība diskutēja par aktuālajiem drošības, Eiropas Savienības un reģionālās sadarbības jautājumiem. 

Ārlietu ministri sarunā atzīmēja Latvijas un Lietuvas sekmīgo sadarbību Covid-19 radītās krīzes laikā. Abi ministri bija vienprātīgi, ka krīzes seku pārvarēšanai ir svarīgi saglābāt ciešus kontaktus, turpinot sadarboties gan divpusēji, gan arī Baltijas valstu starpā. 

Seminārā abu valstu ārlietu ministriju pārstāvji diskutēja par NATO un Eiropas Drošības un aizsardzības politiku, Austrumu kaimiņiem un Ķīnu, kā arī reģionālo ekonomisko sadarbību pēc Covid-19 krīzes. Diskusijās tika atzīmēts ka ekonomikas atjaunošanā būs svarīga sadarbība ES vienotā tirgus, digitālos un klimata jautājumos. Lietuva arī iepazīstināja ar savām prioritātēm Baltijas Jūras valstu padomes prezidentūrā.

Latvijas un Lietuvas ārlietu ministriju neformālais seminārs šogad notiek jau ceturto reizi. Seminārs tiek organizēts pēc rotācijas principa.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU