DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. maijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Izsludinās “Rīgas filmu fonda” līdzfinansējuma konkursu ārvalstu filmu uzņemšanai

Pirmdien, 18.maijā, notika līdzfinansējuma programmas “Rīgas filmu fonds” ārvalstu filmu uzņemšanai Rīgā konkursa vērtēšanas komisijas sanāksme, kurā apstiprināja 2020. gada konkursa nolikumu, paredzot izsludināt konkursa pieteikumu pieņemšanu no šī gada 1. jūnija. Rezultātus plānots paziņot jūlijā.

Konkursa vērtēšanas komisiju vada Rīgas domes Finanšu departamenta direktora pienākumu izpildītājs, Pašvaldības budžeta pārvaldes priekšnieks Uldis Rakstiņš. Komisijā darbojas Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma, Rīgas domes Plānošanas, iepirkumu un kontroles nodaļas vadītāja Una Skrastiņa, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Projektu vadības pārvaldes Investīciju nodaļas galvenā projektu vadītāja Laura Frinberga-Tuklere. Plānotā Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma summa ir 800 000 eiro. Līdzfinansējuma mērķis ir veicināt ārvalstu filmu uzņemšanu Rīgā un Latvijā, lai ne vien sniegtu atbalstu Latvijas kino industrijas darbības atsākšanai, bet arī ievērojami stimulētu ārvalstu finansējuma piesaisti Latvijas filmu nozarei un Rīgas popularizēšanai.

Pašvaldības līdzfinansējums veiksmīgi piesaista un izmanto ārvalstu ieguldījumu savas valsts ekonomikas sildīšanai un radošo industriju stimulēšanai. Par konkursa ietvaros atbalstāmām tiek uzskatītas visas izmaksas, kas attiecināmas uz Latvijas infrastruktūru, transporta, telpu un tehnikas īres, viesnīcu, komunālajiem, celtniecības un apsardzes pakalpojumiem, arī mākslinieciskiem un administratīviem darbiem, tādā veidā, gan ieinteresējot ārvalstu filmēšanas grupas darboties tieši Latvijā, gan arī veicinot visa veida uzņēmējdarbību Rīgā un Latvijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU