DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

RTU motivē zinātniekus meklēt straujus risinājumus Covid-19 krīzei

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Lai motivētu zinātniekus vēl aktīvāk cīnīties ar Covid-19 krīzi, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) izsludina iekšēju projektu konkursu. Konkursam piešķirtais finansējums palīdzēs īsā laikā radīt jaunus zinātņietilpīgus produktus un pakalpojumus vīrusa ierobežošanai, izskaušanai un tā radīto negatīvo seku mazināšanai.

Zinātniskās pētniecības projektu konkurss izsludināts, lai motivētu RTU zinātniekus meklēt arvien jaunus risinājumus saslimšanas ierobežošanai, izskaušanai un tās radīto negatīvo seku mazināšanai. Tā kā šī krīze ir ļoti mainīga un katra diena nes jaunas izmaiņas, RTU vēlas sabiedrībai piedāvāt risinājumus, kas dotu tūlītēju efektu.

Projektus konkursam var pieteikt līdz 11. maijam.

Konkursā atbalstu saņems zinātniskie projekti, kuriem ir skaidri definēts potenciālais klients, piemēram, uzņēmumi, valsts iestādes, veselības aprūpes iestādes, krīzes centri, un kurus iespējams ieviest divu mēnešu laikā. Tas nozīmē, ka divu mēnešu laikā no finansējuma saņemšanas zinātniskajām izstrādnēm būs jāpārtop jaunos produktus vai pakalpojumos.

Konkursā var piedalīties visas RTU zinātniskās struktūrvienības, piedāvājot risinājumus visdažādākajās jomās.

Konkursa budžets ir 30 tūkstoši eiro, viens projekts varēs pretendēt uz finansējumu līdz pieciem tūkstošiem eiro. Finansējums paredzēts projekta dalībnieku atalgojumam un nepieciešamajiem materiāliem zinātniskās izstrādnes izgatavošanai.

RTU zinātnieki, inženieri un studenti cīņā ar Covid-19 ir aktīvi iesaistījušies, sākot ar pirmajām krīzes dienām. Zinātnieki izstrādā prototipus plaušu ventilatoriem un individuāliem aizsardzības līdzekļiem kā Latvijas sabiedrības vajadzībām, tā globālam pieprasījumam, iesaistoties Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) zinātniskajos projektos. RTU kompetence lielo datu apstrādē tiek izmantota, palīdzot sekvencēt vīrusa genomu un meklējot medikamentus tā ierobežošanai un izskaušanai. Arī studenti, kuri piedalās RTU un vairāku citu augstskolu izsludinātajā triecienprogrammā «CrisisLab», tiek iesaistīti strauju risinājumu izstrādē uzņēmumu un organizāciju problēmām izglītības, veselības aprūpes, uzņēmējdarbības, drošības un citās jomās, kas radušās vai radīsies Covid-19 dēļ.

Inženierzinātņu pienesums cīņai ar vīrusu var būt ļoti plašs – no operatīvi radītiem prototipiem līdz pētījumiem un tehnoloģijām, piemēram, Covid-19 piesārņojuma diagnostikai, personālai aizsardzībai un sanācijai, izmantojot materiālzinātnes, robotikas un IT risinājumus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI