DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tava drošība

Latvijai piegādāta pirmā centralizēti iegādāto individuālo aizsardzības līdzekļu krava

Šodien, 10. aprīlī, Starptautiskajā lidostā “Rīga” piegādāta pirmā centralizēti iegādāto Covid-19 izplatības ierobežošanai nepieciešamo individuālo aizsardzības līdzekļu krava ar aptuveni 1,5 miljoniem vienreizlietojamām medicīniskām maskām no Ķīnas.          

Jau ziņots, ka 2. aprīlī Ministru kabinets atbalstīja Valsts centralizēto rezervju iepirkumu grupas izveidi Aizsardzības ministrijā, uzdodot Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centram veikt Covid-19 izplatības ierobežošanai nepieciešamo individuālo aizsarglīdzekļu  un dezinfekcijas līdzekļu centralizētos iepirkumus visu valsts institūciju vajadzībām, veidojot rezerves vismaz trīs mēnešu apjomā.

Valsts centralizēto rezervju iepirkumu grupu vada Aizsardzības ministrija, un tajā strādā Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji ciešā sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Nacionālo veselības dienestu un citām institūcijām. 

Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs nodrošina Covid-19 izplatības ierobežošanai nepieciešamo medicīnisko aizsarglīdzekļu centralizētos iepirkumus un iegādāto preču uzglabāšanu, veidojot rezerves vismaz trim mēnešiem. 

Nacionālie bruņotie spēki sniedz loģistikas atbalstu, iegādātās preces nogādājot saņēmējiem atbilstoši prioritāro institūciju un to vajadzību sarakstā noteiktajam apjomam.

Aizsardzības ministrija arī turpmāk koordinēs vietējo ražotāju iesaisti individuālo aizsarglīdzekļu  un dezinfekcijas līdzekļu iepirkumos un aicina uzņēmējus sūtīt piedāvājumus uz e-pasta adresi industrija@mod.gov.lv, kā arī sekot līdzi informācijai par Covid -19 iepirkumiem tīmekļvietnē www.mod.gov.lv

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests nodos Aizsardzības ministrijai uz e-pasta adresi covid@vugd.gov.lv uzņēmēju iepriekš iesūtītos piedāvājumus individuālo aizsarglīdzekļu  un dezinfekcijas līdzekļu iegādei.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU