DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. martā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Mūzikas stundu skaits pamatizglītības posmā no 2020.gada 1.septembra nemainīsies

Izglītības un zinātnes ministrija informē, ka no 2020. gada 1. septembra, ieviešot jauno mācību saturu un kompetenču pieeju pamatizglītībā 4.-6.klašu posmā, plānotas sešas mūzikas stundas.

Ministru kabineta noteikumos par valsts pamatizglītības standartu un pamatizglītības programmu paraugiem šobrīd paredzētas 5 mūzikas stundas šai vecuma grupai. Ņemot vērā nozares ieteikumus, noteikumi tiks grozīti un saglabāts līdzšinējais mūzikas stundu skaits - sešas. Plānots, ka grozījumi valdībā tiks izskatīti 2020. gada aprīlī.

Līdztekus šiem grozījumiem noteikumi tiks papildināti ar nosacījumiem mācību priekšmetu, tostarp mūzikas, padziļinātai apguvei. Pieņemot jauno pamatizglītības standartu 2018. gada nogalē, tika domāts par kopējiem nosacījumiem un sasniedzamajiem rezultātiem visiem skolēniem, vienlaikus paredzot iespēju izglītības iestādēm izstrādāt savas autorprogrammas. Tā kā normatīvajā regulējumā nebija ietverti šādu programmu īstenošanas kritēriji, IZM patlaban tos izstrādā, un tie tiks virzīti izskatīšanai valdībā 2020. gada aprīlī kopā ar grozījumiem par mūzikas stundu skaita izmaiņām pamatizglītības programmā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU