DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. martā, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Jūrmalā atzīmēs dzejnieces Aspazijas 155. gadskārtu

Marts ir izcilās latviešu dzejnieces Aspazijas (1865–1943) dzimšanas dienas mēnesis. Dzejnieces dzīve un radošais mantojums turpina iedvesmot un, atzīmējot Aspazijas 155. gadskārtu, martā Jūrmalā – Aspazijas mājā, Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā un Dubultu baznīcā – norisināsies dzejnieces dzīves un daiļrades atceres pasākumi.

Aspazijas mājā (Z. Meierovica prospektā 18/20)

  • 10. martā plkst. 18.00 notiks etnogrāfes Aijas Jansones lekcija “Rokdarbi Aspazijas laikā”. Viesojoties Aspazijas mājā, Latvijas Brīvdabas muzeja Etnogrāfijas nodaļas vadītāja Aija Jansone izvērtēs un atklās izstādes “Pasaciņa” noslēpumus. Izstādē redzami 20.–30.gados tapušie rokdarbi, kurus vieno Aspazijas dzeja, izstāde apskatāma līdz 15.martam.
  • 12. martā plkst. 18.00 dziesminieces Antas Eņģeles koncerts “Uz pavasari”. Vakara programmā iekļautas senas krievu romances un 30. gadu melodijas par jūras tēmu. Koncerta noslēgumā – Imanta Kalniņa un Jāņa Lūsēna dziesmas ar Aspazijas un Raiņa vārdiem.
  • 17. martā plkst. 18.00 Initas Rudzītes rotu izstādes “Aspazija dzintarā” atklāšana. Izstādē būs apskatāmi 30 darbi, kurus māksliniece darinājusi, iedvesmojoties no Aspazijas dzejoļiem. Izstāde “Aspazija dzintarā” norisināsies līdz 30. maijam.
  • 19. martā plkst. 17.00 biedrības “Aspazijas mantojums” priekšsēdētājas Ināras Andžānes priekšlasījums “Mītisko motīvu meklējumi Aspazijas dzejā”. “Aspazijas dzeja ir pasaule, pilna simboliem, materiālās un nemateriālās dzīves apvienojums, kas aizved daudzdimensiju telpā”, par Aspazijas dzeju saka pētniece Andžāne.

Dubultu Ev. lut. baznīcā (Baznīcas ielā 13)

  • 14. martā plkst. 17.00 Dubultu baznīcā norisināsies pasākums “Izplesti spārni. Atgriešanās”, kas veltīts simtgadei kopš Aspazijas un Raiņa atgriešanās Latvijā no trimdas. Koncertā skanēs Em. Dārziņa, M. Zariņa, L. Garūtas, R. Tigula un citu komponistu skaņdarbi Baibas Renertes (mecosoprāns), Edītes Alpes (ērģeles), Jāņa Rinkuļa (čells) un Latvijas Universitātes kamerkora “DeCoro” izpildījumā. Aspazijas un Raiņa dzeju lasīs Dace Umbraško un jauniešu teātra “Eksperiments” dalībnieki.

Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā (Strēlnieku prospekts 30)

  • 18. martā plkst. 17.00 notiks literatūrzinātnieces Ausmas Cimdiņas lekcija “Dzejniece un laiks. Ieskats Aspazijas pasaulē”.

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā (J.Pliekšāna ielā 5/7)

  • Līdz 25. aprīlim apskatāma izstāde "Negaidīti priekšmeti Raiņa un Aspazijas bibliotēkā", kas stāsta par lietām, kuras atrastas starp grāmatu lapām dzejnieku personīgajā bibliotēkā. Grāmatās atrasto lietu ekspozīciju saturiski padziļina mākslinieces Ievas Jurjānes radītie mākslas darbi, kas ilustrē izstādē skatāmās tēmas.
  • 25. martā plkst. 18.00 norisināsies Aspazijas dzimšanas dienas pasākums “Sapfo un Aspazija”. Tikšanās ar Ilzi Rūmnieci un Daigu Lapāni.
  • 30. martā plkst. 18.00 – tikšanās ar Jaunā Rīgas teātra Aspazijas lugas iestudējuma “Zalkša līgava” radošo komandu – režisori Ingu Tropu un aktieriem Regīnu Razumu, Janu Čivželi, Vili Daudziņu un Ivaru Krastu.

Ieejas maksa pasākumos 2 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU