DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. martā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Ināra Mūrniece Vašingtonā tiekas ar Nensiju Pelosi

Mēs – Latvijas, Lietuvas un Polijas parlamentu priekšsēdētāji – esam ieradušies Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Kongresā simboliskā vizītē, lai apliecinātu mūsu apņemšanos drošības jautājumus risināt kopā. Esam pateicīgi ASV par nelokāmo atbalstu Baltijas valstīm un Polijai trīsdesmit gados kopš neatkarības atjaunošanas. ASV loma mūsu reģionā ir neatsverama. Aicinām ASV Kongresā izvērtēt iespējas lemt par ilgtermiņa atbalstu mūsu reģiona drošībai, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece otrdien, 3.martā, Vašingtonā ievadot Baltijas valstu un Polijas parlamentu spīkeru tikšanos ar ASV Kongresa Pārstāvju palātas spīkeri Nensiju Pelosi (Nancy Pelosi).

Augstu vērtējam Kongresa atbalstu militārās infrastruktūras stiprināšanai Baltijas valstīs, sacīja I.Mūrniece, uzsverot, ka ASV parlamentāriešu pieņemtās rezolūcijas, kurās pausts atbalsts transatlantiskajai partnerībai un NATO, ļauj mūsu iedzīvotājiem justies drošāk.

N.Pelosi novērtēja četru valstu parlamentu pārstāvju kopīgo vizīti Kongresā, kas apliecina vienotu pieeju reģiona drošībai. Pārstāvju palātas spīkere uzsvēra transatlantiskās saiknes, kā arī NATO un Eiropas Savienības politiskās sadarbības nozīmi.

Pārrunājot Baltijas valstu ieguldījumu reģiona un visas alianses drošības stiprināšanā, Saeimas priekšsēdētāja akcentēja, ka mūsu parlamenti ir stingri apņēmušies arī turpmāk vismaz divus procentus no iekšzemes kopprodukta novirzīt aizsardzībai. Trīsdesmit gadus pēc neatkarības atjaunošanas mēs neesam vairs tikai drošības saņēmēji. Šodien mēs esam arī drošības devēji – mēs piedalāmies starptautiskajās misijās, palīdzam saviem austrumu kaimiņiem. Mums ir atbildība par NATO austrumu robežas drošību, tā I.Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja atzina, ka drošības situācija Baltijas reģionā joprojām ir sarežģīta - Krievija konsekventi turpina attīstīt savas militārās spējas, pārsniedzot likumīgās aizsardzības prasības. Kā būtisku izaicinājumu klātesošie uzsvēra kiberdrošības riskus un cīņu pret dezinformāciju. “NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centram Rīgā ir plaša kompetence, strādājot ar dezinformāciju. ASV iesaiste centra darbā ir nozīmīga,” sacīja I.Mūrniece.

Ar N.Pelosi ASV Kongresā tikās arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Ojārs Ēriks Kalniņš, Lietuvas Republikas Seima priekšsēdētājs Viktors Pranckietis (Viktoras Pranckietis), Polijas Republikas Seima maršale Elžbeta Viteka (Elżbieta Witek) un Igaunijas–ASV parlamentārās sadarbības grupas vadītājs Andress Suts (Andres Sutt) un viņa vietniece Keita Pentusa-Rosimannusa (Keit Pentus-Rosimannus).

Saeimas priekšsēdētāja no 29.februāra līdz 6.martam darba vizītē uzturas ASV.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU