DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. janvārī, 2020
Lasīšanai: 7 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

O.Burovs: Rīgas budžeta projekts 2020.gadam ir sociāli orientēts un ar uzsvaru uz pilsētvidi un ielu remontdarbiem

Rīgas domes Budžeta komisija otrdien, 14. janvārī, izskatīja pilsētas 2020. gada budžeta projektu. „Rīgas budžeta projekts 2020.gadam ir sociāli orientēts un ar uzsvaru uz pilsētvidi un ielu remontdarbiem. Tas paredz atbalstu dažādām rīdzinieku grupām, tai skaitā palielināt algas pirmsskolu pedagogiem un sociālajiem aprūpētājiem. Budžeta projektā plānots saglabāt arī visas sociālās programmas, kuras ir bijušas līdz šim, tai skaitā visas atlaides sabiedriskajā transportā, brīvpusdienas skolēniem līdz 12. klasei un ēdināšana bērnudārzu audzēkņiem. Budžetā ir paredzētas arī ieceres pilsētas attīstības jomā, apzaļumošanā, mājokļu jomā, ielu remontdarbus,” uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Rīgas pilsētas pašvaldības 2020.gada projekta prioritātes

Izglītība:

 • 28 jaunas pirmsskolas grupas 560 bērniem – 0,26 miljoni EUR;
 • Atalgojuma palielinājums pirmsskolas pedagogiem – 100 eiro mēnesī  - 2,6 miljoni EUR;
 • Veselības apdrošināšanas polises interešu un profesionālās ievirzes pedagogiem - 2,2 miljoni EUR;
 • Jauna datortehnika mācību procesa nodrošināšanai - 1 miljons EUR;
 • 10% - atalgojuma palielinājums izglītības iestāžu medicīnas darbiniekiem.

Sociālais atbalsts:

 • Jaundzimušo rīdzinieku pabalsta palielinājums vecākiem no 150 EUR uz 250 EUR (0,6 miljoni EUR);
 • Sociālo aprūpētāju atalgojuma palielinājums 110 EUR mēnesī (0,5miljoni EUR);
 • Brīvpusdienas – visiem skolēniem līdz 12.klasei un bērnudārzu audzēkņiem – 27,3 miljoni EUR;
 • Atlaides sabiedriskajā transportā – iepriekšējo gadu līmenī.
 • Jaundzimušo rīdzinieku pabalsta palielinājums vecākiem no 150 EUR uz 250 EUR (0,6 miljoni EUR);
 • Sociālo aprūpētāju atalgojuma palielinājums 110 EUR mēnesī (0,5miljoni EUR).

Pilsētvide:

 • Iekškvartālu sakārtošana – 2 miljoni EUR;
 • Pilsētas apstādījumu uzturēšana un atjaunošana - 0, 45 miljoni EUR;
 • Krišjāņa Barona ielas apstādījumu apsaimniekošanai – 53 tūkstoši EUR;
 • Apstādījumu ierīkošana  - 0,2 miljoni EUR;
 • Gājēju celiņu seguma nomaiņa Esplanādes parkā - 0,14 miljoni EUR;
 • Jaunatnes dārza bērnu rotaļu laukuma atjaunošana - 60 tūkstoši EUR;
 • Rīgas pilsētas parku sakārtošana un renovācija – 2 miljoni EUR.

Medicīna un veselība:

 • Rīgas 1.slmnīcas jauna operācija bloka izveidei – 1,7 miljoni EUR.

Satiksme:

 • Austrumu maģistrāles 1.kārta – 40 miljoni EUR;
 • Marijas un Aleksandra Čaka ielu seguma atjaunošana - 5 miljoni EUR;
 • Bruņinieku un Sporta ielas seguma atjaunošana – 3,2 miljnii EUR;
 • Krasta ielas veloceliņu izbūve no Salu tilta līdz Ogres ielai – 1,5 miljoni EUR;
 • A.Deglava ielas pārvads – 5,5 miljoni EUR;
 • Brasas stacijas satiksmes pārvada pārbūve - 10 miljoni EUR.

Kultūra:

 • Dalība XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos – 0,8 miljoni EUR;
 • Mežaparka Lielās estrādes atjaunošana – 10,9 miljoni EUR.

Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane norādīja: „2020. gada budžetā izglītība ir pati lielākā prioritāte. Budžeta pieaugums šai jomai ir 11 miljoni eiro. Akcents ir uz pirmsskolu. No šā gada 1. marta ir plānota atalgojuma palielināšana par 100 eiro pirmsskolu pedagogiem, kas kopumā sastāda 2,6 miljonus eiro. No 1. augusta tiks atvērtas 26 pirmskolas izglītības grupas ar latviešu mācību valodu mazākumtautību dārziņos. Ir plānots atvērt arī trīs jaunus bērnudārzus, kur būs 28 grupas un vieta aptuveni 560 bērniem.” Viņa arī norādīja, ka ir izpildīts solījums – nodrošināt veselības apdrošināšanas polises sporta un interešu izglītības pedagogiem, līdz šim polises bija vispārizglītojošo skolu un bērnudārzu pedagogiem un darbiniekiem. Tāpat tiks palielinātas algas izglītības iestādēs strādājošajām medmāsām un ārstiem un pilnveidots izglītības iestāžu tehniskais nodrošinājums, iegādājoties jaunu datortehniku kopumā viena miljona eiro apmērā.

Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja prof. Baiba Rozentāle atzīmēja: „Ar gandarījumu varu teikt, ka sociālais budžets komitejā tika veidots un pieņemts pēc konsensus principa. Kopējais nozares budžeta pieaugums ir trīs miljoni eiro. Tiks ievērojami palielināts pabalsts jaundzimušajiem rīdziniekiem – no 150 uz 250 eiro, par 8-10 % paceltas algas sociālajiem aprūpētājiem. Ļoti būtiski ir tas, ka ir paredzēti papildus līdzekļi invalīdu pacēlāju ierīkošanai.”

Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko sacīja: „Ir priecīgas ziņas attiecībā uz pilsētvidi. Būs jauna programma Rīgas parku un apstādījumu renovācijai, kopumā divi miljoni eiro. Tās ietvaros izveidota apakšprogramma, lai sāktu sakārtot nelegālās izgāztuves pašvaldības teritorijā. Pilsētas parkos tiks atjaunoti gājēju celiņi, arī Esplanādē, Jaunatnes dārzā tiks rekonstruēts bērnu rotaļu laukums. Esam atraduši finansējumu, lai sakoptu apstādījumus un atkal izvietotu puķu podus Krišjāņa Barona ielā. No pilsētvides puses šis budžeta projekts ir ļoti labi pārdomāts un esam darījuši visu, lai apmierinātu iedzīvotāju prasības dzīves vides kvalitātes uzlabošanai.”

Savukārt Drošības, kārtības un korupcijas jautājumu komitejas novēršanas komitejas priekšsēdētājs Daini Turlais teica: „Budžetā Rīgas Pašvaldības policijai ir paredzēti 700 000 eiro videosistēmu pilnveidošanai, jo tās ir pierādījušas savu efektivitāti. Arī, tiekoties ar Valsts policijas vadību, esam vienojušies par daudz c ciešāku sadarbību video novērošanas sistēmas attīstībā, lai no tās iegūtu daudz lielāku atdevi.”

Domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs uzsvēra, ka plānots turpināt vairākus investīciju projektus: Austrumu maģistrāles 1. kārta būvniecību– 40 miljoni eiro (ES finansējums), Brasas stacijas satiksmes pārvada pārbūve – 10 miljoni eiro, Augusta Deglava ielas pārvada celtniecību – 5,5 miljoni eiro, Marijas un A. Čaka ielas seguma atjaunošanu - 5 miljoni eiro, Bruņinieku un Sporta ielas atjaunošanu – 3,2 miljoni eiro, Krasta ielas veloceliņu izbūvi no Salu tilta līdz Ogres ielai – 1,5 miljoni eiro.

Intensīvi darbi notiek, lai līdz 2020. gada 18. jūnijam pirms XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pabeigtu Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanu.

Rīgas pilsētas 2020. gada budžeta projektu vēl atkārtoti skatīs Budžeta komisija un skatīs arī Finanšu un administrācijas lietu komiteja. Gala lēmumu pieņems Rīgas dome.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU