DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. decembrī, 2019
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Ministrs Juris Pūce tiksies ar Rūjienas novada iedzīvotājiem

Piektdien, 6. decembrī, plkst. 17.00  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce tiksies ar Rūjienas novada iedzīvotājiem, lai diskutētu par administratīvi teritoriālo reformu un Rūjienas novada nākotni saistībā ar to. Tikšanās notiks Rūjienas kultūras namā, Upes ielā 9. Tās organizatori ir Rūjienas iedzīvotāju pārstāvji.

Tikšanās laikā ministrs ar klātesošajiem diskutēs par pašvaldību reformas mērķiem un sagaidāmajiem sabiedrības ieguvumiem, kā arī uzklausīs novada iedzīvotāju viedokli un atbildēs uz jautājumiem saistībā ar reformas norisi, pieejamajiem pakalpojumiem un Rūjienas novada nākotni, tai skaitā skaidrojot ministrijas argumentus piedāvājumam apvienot Rūjienas novadu ar Naukšēnu, Valkas un Strenču novadiem, veidojot apvienoto Valkas novadu.

Pašvaldību reformas sabiedriskās apspriešanas ietvaros oficiālās konsultācijas ar novadu vietvarām norisinājās no maija līdz augustam, kuru laikā ministrs kopā ar ministrijas pārstāvjiem un piesaistītajiem ekspertiem tikās ar 947 deputātiem no 114 pašvaldībām. Ar Rūjienas novada deputātiem ministrs tikās šī gada 26. jūlijā Valkā.

Administratīvi teritoriālā reforma, kas ir VARAM atbildībā, ir viena no valdības prioritārajām reformām. Saeimā izskatīšanai ir nodots likumprojekts, kas piedāvā īstenot reformu visu Latvijas iedzīvotāju interesēs, nodrošinot kvalitatīvus pakalpojumus un mazinot starp pašvaldībām pastāvošo nevienlīdzību. Saeima 7. novembrī 1. lasījumā atbalstīja Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojektu, paredzot virzību uz 39 pašvaldību izveidošanu esošo 119 vietā. Šobrīd likumprojektu turpina vētīt Saeimas speciālā Administratīvi teritoriālās reformas komisija.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU